Naslovnica Sport Nogomet Nogometašice ...

Nogometašice BiH poražene od Kazahstana

12
PODIJELI

Ženska nogometna reprezentacija BiH je u pretposljednjem kolu kvalifikacija za plasman na SP neočekivano poražena od selekcije Kazahstana sa 2:0. Uoči ovog duela je naša reprezentacija bila na pretposljednjem mjestu na tabeli sa jednom pobjedom i pet poraza, dok je Kazahstan bio posljednji sa pet poraza iz isto toliko utakmica pa se očekivalo da će naše najbolje nogometašice bez problema slaviti u Trening kampu NS u Zenici. Umjesto toga su nogometašice BiH odigrale očajan meč i zasluženo su poražene od selekcije koju su jedino savladale u ovim kvalifikacijama. Gošće su povele autogolom Alise Spahić u 33.minuti, a konačan rezultat je postavila Babshuk u 74.minuti. Do kraja ovih veoma neuspješnih kvalifikacija će izabranice selektora Samire Hurem u septembru odigrati još duel u gostima kod Rusije, koja je u drugom meču ove kvalifikacione grupe poražena na gostovanju kod Velsa sa 3:0, pa su tako i Ruskinje ostale bez izgleda za plasman na SP.