SportDržavni TimNogometašice BiH poražene od Ukrajine

Nogometašice BiH poražene od Ukrajine

Prijateljski susret ženskih seniorkih selekcija između BiH i Ukrajine odigran je jučer u Trening centru NS/FS BiH u Zenici. Iako je bh tim stvorio više prilika, Ukrajinke su pobijedile sa 0:1 golom Olhe Ovdiychuk u 58 minuti. Prvu priliku imao je naš tim u 9’ kada se Milena Nikolić oslobodila svojih čuvarki, šutirala sa oko 20 metara, a lopta je otišla pored gola. Dobar pokušaj glavom imala je Alisa Spahić u 16’ nakon centaršuta Milene Nikolić, ali nije bila precizna. Odličnu akciju bh tim izveo je u 19’, ali je šut Amele Kršo otišao preko gola. Nikolić je u 30’ imala još jednu priliku. Nakon slobodnog udarca i gužve u kaznenom prostoru lopta se odbila do naše ofanzivne igračice koja je pokušala sa peterca, ali je Zvarych na golu Ukrajine pravovremeno reagovala i izblokirala njen udarac. I u drugom periodu igre prva je protivničkom golu zaprijetila Nikolić. Nakon dodavanja Alise Spahić, Nikolić je krenula sama prema golu Ukrajinki iskosa sa lijeve strane i pogodila je vanjski dio mreže. Dajana Spasojević je u 56’ šutirala sa ivice šesnaeserca, no lopta je otišla iznad prečke ukrajinskog gola. Prvu priliku Ukrajinke su imale u 58’ i odmah su došle do prednosti.  Olha Ovdiychuk, koja je ušla u igru na početku drugog poluvremena, odlično je prošla po lijevoj strani i šutirala u suprotni ugao za 0:1. Priliku za izjednačenje Nikolić je imala u 70’ kada je istrčala kontru, ali Samson je bila na visini zadatka. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.