SportBorilački sportoviNokautom u prvoj rundi finala Bosanac postao prvak Korea cupa u njemačkom...

Nokautom u prvoj rundi finala Bosanac postao prvak Korea cupa u njemačkom Mülheimu

Jedna runda bila je dovoljna da Elijan Hubjer nokautira protivnika u finalu Korea cupa u njemačkom Mülheimu, te osvoji naslov prvaka u kategoriji 78+ kilograma, na takmičenju koje je okupilo oko 300 najboljih u tekvandou (taekwandoe).

Bosanac, Goraždanin, koji najsjajnije medalje osvaja u Njemačkoj, i ovu je pobjedu posvetio svojoj domovini.

– Ovo je mnogo važno i poznato takmičenje u Njemačkoj. U finalnoj borbi protivnik mi je bio Nijemac Patrick. Prvih desetak sekundi je bilo testiranje, a onda sam prešao u napad. Savladao sam ga bosanskim srcem i temperamentom na kraju prve runde. Drago mi je nizati pobjede kojima se najviše Bosna i Bosanci raduju sa mnom, a posebno pred polazak za Goražde gdje ću provesti raspust sa familijom – kazao nam je petnaestogodišnji Hubjer.

Podsjetimo, ovaj mladi Bosanac najprije je postao najbolji u Hamburgu, gradu u kojem živi sa porodicom, a potom je osvojio i naslove prvaka Njemačke i Evrope. 2014. godine osvojio je titulu najboljeg u BiH u kategoriji dječaka do 15 godina, a ove godine postao i prvak naše zemlje u konkurenciji juniora do 17 godina i 78 kilograma.

Tekvandoom se počeo baviti slučajno, kada su ga roditelji, zbog nestašluka u školi, upisali na treninge. Bez obzira na mnogo bolje uvjete treniranja i života u Njemačkoj, sa roditeljima Emirom i Azrom, te sestrama Alinom i Melinom svake godine željno isčekuje dolazak na Drinu, a boravak u Goraždu, kažu, draži im je od onog u Dubaiu.