SportKošarkaNurkić blistao i postavio novi lični rekord

Nurkić blistao i postavio novi lični rekord

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić pružio je sjajnu partiju u pobjedi Portlanda nad Indianom rezultatom 100:86. Nurkić je za 32 minuta na terenu postigao 19 poena uz šut iz igre 8/4 i 3/3 sa linije penala, a tome je dodao čak 17 skokova što mu je najbolji rezultat sezone u tom segmentu. Također, Nurkić je ubilježio dvije ukradene lopte i isto toliko blokada a, zanimljivo, nije dobio niti jednu ličnu grešku. Portland je nakon prve četvrtine vodio sa 29:28, a na poluvrijeme je otišao s prednošću 52:47. Treća dionica pripala je gostima iz Indiane, koji su pred kraj vodili sa 74:68 ali se domaći tim serijom 6:0 vratio u potpuni egal pa se u odlučujuću posljednju četvrtinu ušlo s neriješenim rezultatom 74:74. Četvrta četvrtina je u potpunosti pripala Portlandu, koji je u posljednjih 12 minuta slavio sa 26:12 što je bilo dovoljno za komotnu pobjedu s 14 poena razlike. Najefikasniji u timu Trail Blazersa bio je Lillard sa 26 poena, a nakon njega Nurkić sa 19 i McCollum sa 16. Indianu su sa po 23 poena predvodili Oladipo i Collison. Zahvaljujući ovoj pobjedi, Portland je ostao na šestom mjestu Zapadne konferencije sa omjerom 24-21, dok je Indiana s identičnim omjerom šesta na Istoku.