SportKošarkaNurkić dobar u pobjedi Portlanda

Nurkić dobar u pobjedi Portlanda

Portland Trail Blazersi su večeras u Moda Centru savladali Orlando Magic sa 99:94. Otvaranje utakmice je pripalo gostima koji su igrali odlično i tako poslije prve dionice imali prednost od devet poena razlike, ali bez obzira na to domaćini su se u drugom periodu vratili u meč. Druga dionica je u potpunosti pripala Portlandu koji je tako stigao do vodstva od 51:47, prije posljednje dvije četvrtine. Nakon pauze Portland je održavao svoje vodstvo, ali pred kraj dionice gosti svoj zaostatak spuštaju na samo četiri poena pa se pitanje pobjednika odlučivalo u posljednjoj četvrtini.  U četvrtoj dionici domaćini su bili mnogo odlučniji i bolji protivnik, te su do kraja odigrali sjajni i stigli do zaslužene pobjede. Damian Lillard je predvodio Portland sa 26 poena i 11 skokova, dok je bh. centar Jusuf Nurkić brojao do 11, a dodao je još pet asistencija i osam skokova. Kod gostiju je dobru pratiju pružio Evan Fournier koji je imao 22 poena na svom kontu.