SportKošarkaNurkić dobar u porazu Denvera

Nurkić dobar u porazu Denvera

Košarkaši Denvera sinoć su poraženi na gostujućem parketu od Utah Jazza sa 105:98. Utah je bez većih problema ostvario pobjedu u meču protiv Nuggetsa. Prvu dionicu domaći su dobili sa 24:21, dok se na odmor otišlo pri vodstvu Utaha rezultatom 49:47. U drugom poluvremenu domaći su zaigrali još bolje, a pitanje pobjednika bilo je riješeno nakon treće dionice koju je Utah dobio sa 33:16. U posljednjoj četvrtini Denver je pokušao napraviti čudo i doći do preokreta, ali su na kraju poraženi sa sedam poena razlike (105:98). Najefikasniji ekipi Utaha bio je Gordon Hayward koji je ubacio 32 poena, te je upisao četiri skoka. U ekipi Denvera istakli su se Will Barton i Wilson Chandler koji su ubacili po 20 poena. Bh. košarkaš Jusuf Nurkić na parketu je proveo 13 minuta. Nurkić je ubacio osam poena, te je upisao četiri skoka i jednu asistenciju u porazu svoje ekipe u Salt Lake Cityju.