SportKošarkaNurkić i dalje blista u dresu Portlanda

Nurkić i dalje blista u dresu Portlanda

Košarkaši Portlanda noćas su na domaćem parketu pobijedili Houston rezultatom 117:107. U uzbudljivoj utakmici u Moda centru, domaći su na kraju slavili sa uvjerljivih deset poena razlike, iako je Houston na tri minuta prije kraja utakmice imao neriješen rezultat.  Na početku utakmice nijedna ekipa nije mogla da stekne značajniju prednost, pa se u drugu četvrtinu ušlo sa minimalnom prednošću za Portland (32:31). U drugom periodu Portland uspijeva na krilima Nurkića i Crabbea da napravi prednost, pa se na odmor odlazi sa prednošću Portlanda od devet razlike (65:56). U trećoj četvrtini Blazersi čuvaju stečenu prednost iz prvog dijela igre, a uspijevaju i pred četvrti period igre imati dvocifrenu prednost, bilo je 96:85. Početkom četvrtog perioda igre predvođeni Loum Williamsom Rocketsi se vraćaju na samo četiri poena razlike (98:94). Portland se vraća na sedam poena razlike, nakon poena Aminua i jednog pogođenog bacanja Nurkića. Ipak preko Williamsa i Hardena Houston se vraća na samo dva poena zaostatka (105:103). U narednom napadu Lillard gubi loptu, a Rocketsi iz kontre završavaju poenima Arize za nerješen rezultat. Slijedeći napad Portlanda išao je na Nurkića koji je na niskom postu se oslobodio čuvara i pogodio za 107:105. Nakon što Houston nije realizovao svoj napad, McCollum je zaustavljen u kontri i pogađa oba slobodna bacanja (109:105). Rocketsi ni u slijedećem napadu nisu poentirali, a Portland osvaja loptu i Rocketsi šalju Lillarda na liniju slobodnih bacanja, koji je oba puta siguran. Zatim Houston gubi loptu, a Crabbe poentira iz kontre za nedostižnu prednost Portlanda. Na kraju je Portland slavio rezultatom 117:107. Bh. centar Jusuf Nurkić pružio je još jednu odličnu partiju postigavši 19 poena, uz 11 skokova i tri blokade.    Portland je predvodio Damian Lillard sa 31 poenom i 11 asistencija. Allen Crabbe i Maurice Harkless su postigli po 17, a Al-Farouq Aminu je ubacio 15 poena. Houstonu nije bila dovoljno ni 30 poena Jamesa Hardena, koji je dodao i osam skokova i četiri asistencije. Trevor Ariza je ubacio 17 poena, a Nene i Lou Williams su postigli po 14. Ovo je bila veoma bitna pobjeda Portlanda u borbi za osmo mjesto na Zapadu, i nastavili su niz od pet uzastopnih pobjeda.