SportKošarkaNurkić odličan u desetoj uzastopnoj pobjedi Portlanda

Nurkić odličan u desetoj uzastopnoj pobjedi Portlanda

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je još jedan meč za pamćenje u susretu Portlanda i Miamija, u kojem je njegov tim rezultatom 115:99 došao do desete uzastopne pobjede u NBA ligi. Nurkić je za 31 minut na parketu upisao monstruozan double-double postigavši 27 poena uz 16 skokova, čemu je dodao po tri asistencije i blokade. Iz igre je Nurkić šutirao 12/18, a sa linije penala 3/5. Za Nurkića ovo ipak nije bio najbolji učinak ove sezone, jer je protiv Brooklyna u decembru zabilježio 29 poena, 15 skokova i četiri blokade. Portland je od starta utakmice krenuo silovito i već nakon prve četvrtine je imao +9 (34:25), a na poluvremenu +12 kada je bilo 59:47. Domaći su i u nastavku utakmice bili bolji tim, a u posljednju četvrtinu su ušli s prednošću od 16 poena, bilo je 88:72. Miami se sredinom četvrte četvrtine primakao Portlandu na samo -3 (93:90), ali je uslijedila sjajna serija domaćeg tima koji se ekspresno vratio na dvocifrenu prednost i do kraja rutinski došao do svoje već desete pobjede u nizu, što u Portlandu odavno ne pamte. Najefikasniji igrač utakmice bio je Damian Lillard sa 32 poena i deset asistencija, a sa druge strane je briljirao još jedan Balkanac Goran Dragić sa 23 postignuta poena.