SportKošarkaNurkić ostvario double-double u pobjedi Portlanda

Nurkić ostvario double-double u pobjedi Portlanda

Košarkaši Portland Trail Blazersa savladali su na gostujućem parketu ekipu Chicago Bullsa sa 124:120, a još jednu dobru partiju odigrao je bh. košarkaš Jusuf Nurkić. Portland i Chicago odigrali su fantastičnu utakmicu,a pobjednika smo dobili tek nakon produžetka. Meč su bolje otvorili gosti koji su nakon prve dionice imali prednost od 31:23. Ipak, Bullsi su se probudili u drugoj četvrtini i na pauzu su otišli s prednošću 53:52. Domaći tim je bio bolji i na otvaranju drugogo dijela, te je povećao svoju prednost na pet poena i činilo se da će Bullsi lagano do nove pobjede. Međutim, Portland je u posljednjih deset minuta odličnom igrom u odbrani uspio zaustaviti Bullse i vratiti se u meč, te smo pobjednika dobili tek nakon dodatnog produžetka. Portland je na kraju slavio sa 124:120 jer je u produžetku bio bolji sao 12:8. Bh. košarkaš Jusuf Nurkić na parketu je proveo 37 minuta i upisao je 11 poena, 15 skokova, tri blokade i dvije asistencije. Najefikasniji u ekipi Portlanda bio je McCollum sa 32 poena, dok se u Bullsima istakao Kris Dunn sa 22 poena.