SportKošarkaNurkić ostvario double-double u porazu Portlanda

Nurkić ostvario double-double u porazu Portlanda

Košarkaši Portlanda su večeras doživjeli poraz protiv Philadelphije rezultatom 101:81. Bh. centar Jusuf Nurkić je odigrao dobru partiju, te postigao 14 poena i tome dodao 11 skokova, jednu asistenciju i dvije blodake, ali to nije bilo dovoljno da njegova ekipa upiše pobjedu. Sixersi su već u prvoj čevrtini napravili dobru razliku od 12 poena, što Trail Brazersi nisu uspjeli spustiti do kraja poluvremena pa se na odmor otišlo rezultatom 50:37. U nastavku meča se igralo koš za koš pa su domaćini tako održavali svoje vodstvo, koje su kasnije tokom posljednje dionice povećali i na plus 24.  Philadelphia je do kraja meča odradila rutinski posao i stigla do uvjerljive pobjede.  Osim Nurkića koji je odigrao dobru rolu, Damian Lillard je brojao do 30 i tako bio najefikasniji u Portlandu, dok je kod pobjedničke ekipe Joel Embiid brojao do 28.