SportKošarkaNurkić skroman u porazu Portlanda

Nurkić skroman u porazu Portlanda

Bilo je uzbudljivo sinoć na parketima NBA lige. U prvoj utakmici večeri Indiana Pacersi uspjeli su preokrenuti zaostatak od 22 poena razlike protiv Detroita na domaćem terenu. “Indijanci” su na kraju upisali zasluženu pobjedu od 107:100. Sredinom posljednje četvrtine domaćini su se probudili i uspjeli se vratiti u utakmicu, a u samom završetku utakmice stigli su do velike pobjede. Indianu je do pobjede vodio Victor Oladipo s 21 poenom i 15 skokova. Bojan Bogdanović je za 35 minuta u igri upisao 15 poena dva skoka i tri asistencije. Kod Pistonsa istaknuli su se Jackson i Bradley po 16.

Zanimljivu utakmicu odigrali su i San Antonio Spursi protiv Oklahoma Thundera. Na kraju je slavila ekipa iz Teksasa rezultatom 104:101. Oklahoma je bolje započela utakmicu, na kraju prve četvrtine vodili su s 15:32. Početkom druge četvrtine imali su prednost od  22 poena razlike. Ipak, Spursi su bolji igrali u posljednjoj četvrtini te tako stigli do pobjede od 104:101. Spurse je predvodio DeMarcus Aldridge s 26 poena i devet skokova. U redovima gostiju najbolji je bio Carmelo Anthony s 20.

Nakon lošeg otvaranja sezone Cleveland Cavaliersi upisali su treću pobjedu zaredom. U svojoj Quicken Loans Areni slavili su protiv Los Angeles Clippersa  u produžecima sa 118:113. Clippersi su gotovo cijelo vrijeme držali prednost, a Cavsi im nisu dopuštali da se rezultatski odmaknu. Iako su gosti iz Los Angelesa u jednom trenutku vodili i s plus 15, NBA doprvaci uspjeli su osigurati produžetke iz kojih su izašli kao pobjednici. Cavse je do četvrte pobjede u nizu predvodio neumorni LeBron James s 39 poena, 14 skokova i šest asistencija. Kod gostiju Blake Griffin upisao je double-double učinak s 23 poena, 12 skokova i 5 asistencija. Portland je cijelu utakmicu vodio protiv Sacramenta, ali je na kraju poražen 82:86. Skroman učinak Jusufa Nurkića kod poraženog tima, za 27 minuta na terenu svega 4 poena, 7 skokova, 1 asistencija i 2 ukradene lopte. Kingse je do pobjede predvodio Willie Cauley-Stein sa 22 poena i 10 skokova, dok su George Hill i Garrett Temple ubacili po 14 poena. Damian Lillard najefikasniji kod Trail Blauersa (29).

Rezultati: Utah – Brooklyn 107:118, New York Knicks  – Toronto Raptors 84:107, Chicago Bulls – Charlotte Hornets 123:120, Dallas Mavericks – Minnesota Timberwolves 87:111, Sacramento Kings – Portland Trail Blazers 86:82, Denver Nuggets – New Orleans Pelicans 146:114, Los Angeles Lakers – Phoenix Suns 113:122, Cleveland – LA Clippers 118:113, San Antonio – Oklahoma 104:101, Indiana – Detroit 107:100.