Domaćini pokazali zašto su prvi, NK Metalleghe BSI Jajce pobijedila visočku Bosnu

1734

KRAJ UTAKMICE: I završena je utakmica 19. kola Prve lige Federacije BiH, u okviru koje su na a stadionu u Mrčaj u Jajcu snage odmjerile ekipe NK Metalleghe BSI Jajce i NK Bosna Visoko. Nakon 90 minuta igre u Jajcu NK Metalleghe pokazuje veću terensku inicijativu tokom gotovo cijele utakmice i nadmoć nad protivnikom, NK Bosna Visoko je pokazala da je dovoljno jaka da se pokaže pred prvoplasiranim, ali to nije bilo dovoljno da nadjača Jajce. Domaćini su uspjeli iskoristiti slabost visočkih nogometaša i pobijedili su ih sa 5:1.

Dvije minute do kraja, Haris Fejzić daje peti gol za ubjedljivu pobjedu domaćih, a u napem timu ponovna izmjena, izlazi Muharemović, a ulazi Hamzić.

Deset minuta pred kraj utakmice, na pomolu težak poraz Bosne, Amir Dilberović daje četvrti gol za domaćine. Trenutni rezultat 4:1.

Druga izmjena u našoj ekipi, izlazi Vedad Džafić, ulazi Danny.

Prva izmjena u NK Bosna Visoko, izlazi Prutina, a na njegovo mjesto dolazi Tahiri.

66’ Slobodan udarac sa linije šesnaesterca za Mettaleghe, skoro po sredini gola, ali bez opasnosti za Bosnu. U nastavku akcije prečka za domaćine.

NK Metalleghe BSI Jajce u ovim trenucima ponovo, kao i na početku utakmice, nadmoćnija i bolja od svog protivnika, te pravi pritisak na naše igrače. Ipak i dalje nema prilika za naše igrače.

Ponovni gol za domaćine, Rijad Prevljak daje 3. gol za NK Metalleghe BSI Jajce, trenutni rezultat 3:1.

Bosna je znatno bolje krenula u drugi dio utakmice i već na startu pokazuju veći motiv i bolju inicijativu našeg tima. Ipak, i dalje bez većih prilika da dođu do prijeko potrebnog izjednačenja.

46’ GOOOOOOOOL visočke Bosne, nakon prodora i centaršuta Bešića, Vedad Džafić daje prvi gol – 2:1

Počelo je drugo poluvrijeme, naši igrači odmah kreću u napad.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: NK Metalleghe BSI Jajce dokazuje zašto je prva na tabeli, stalni napadi na našu mrežu onemogućuju našim igračima da napadnu gol domaćina. S obzirom na njihovu tehniku Visočani su i dobro prošli sa dva gola razlike.

45’ Ponovni pogodak Nebojše Popovića, 2:0 za domaćine

37’ Nesportsko ponašanje na terenu, Porči žuti karton

36’ Prva prilika visočke Bosne, naši igrači idu u kontranapad – Nakon centaršuta Bešića , Porča šutirao glavom, ali lopta odlazi pored gola.

27’ Očekivano nakon opsade gola Bosne, golman je bio nemoćan – 1:0 za domaćine iz prekida, gol daje Nebojša Popović

Jako teška utakmica u Jajcu, stalni napadi na naš gol, a igrači imaju mnogo problema na lijevoj strani gdje igra Krajišnik.

18’ Ponovna šansa za domaću ekipu, slobodan udarac sa 20 metara, ali lopta ide par centimetara preko gola.

15’ Korner za domaćina, imali su 100% šansu za gol, lopta ide preko gola.

11’ Iii odličnaa odbrana našeg golmana Bekana.

Prvih deset minuta se igra na našoj polovici terena, domaćini su napali naš gol, ali bezuspješno, lopta udara u stativu.

7’ Gol za NK Metalleghe BSI Jajce je poništen zbog ofsajda

Jako loš početak za naše igrače, svoju dominantnost na terenu pokazuje domaća ekipa, koja je uspjela napraviti terensku i igračku inicijativu, te je lopta u ovim trenucima u njihovom posjedu gotovo 90%.

Na stadionu se nalazi 150 gledalaca, očekuje se jako napeta utakmica.

1’ Glavni sudac ovog meča označio je svojim zviždukom početak utakmice 18. kola Prve lige Federacije BiH. U ovoj utakmici se na stadionu Mrčaj u Jajcu sastaju domaćini Metalleghe BSI Jajce i NK Bosna Visoko.

Utakmica na stadionu u Mrčaj u Jajcu samo što nije počela, a prije nego se uključimo izravno u dešavanja na terenu kazat ćemo za koje se igrače odlučio trener Bosne.

Faruk Dedić trener na klupi Bosne odlučio je da u prvih jedanaest istrče Bekan, Mujezinović, Frljak, Jaganjac, Krajišnik, Muharemović, Hasanhodžić, Prutina, Bešić, Porča i Džafić, dok će priliku sa klupe u toku utakmice tražiti još i Šukrija, Dany, Tekešinović, Hamzić, Tahiri.

Nakon što su u dva od prethodna tri kola nogometaši visočke Bosne kiksali, oba puta na domaćem terenu, pobijedivši tek jednom na gostovanju u Goraždu, Visočani će danas na stadionu Mračaj u Jajcu igrati utakmicu 19. kola Prve lige Federacije BiH protiv ekipe Metalleghe BSI. Remiziravši u prvoj utakmici proljetnog dijela prvenstva sa ekipom Čapljine na stadionu u Lukama i izgubivši u prošloj, trećoj po redu utakmici proljetnog dijela, kada je u Visokom bolja bio totalni autsajder, ekipa Novog Travnika, Visočani su gotovo izgubili šanse da se do kraja prvenstva priključe prvoplasiranom Metallegheu u borbi za titulu Prve lige FBiH.

Ipak, dobra partija koju su visočki nogometaši pružili u 17. kolu, na gostovanju u Goraždu, daje velike nade navijačima NK Bosna da bi njihova ekipa nadigrati prvoplasiranu ekipu Metalleghe BSI u Jajcu. Ova pobjeda visočku ekipu bi značajno primakla vrhu tabele, posebno ekipi iz Jajca, koja je trenutno “udaljena” devet bodova od Bosne, ali bi i značila promaknuće Bosne, barem do naredne utakmice, među top pet timova ove sezone u Prvoj ligi FBiH.

U dosadašnjem toku prvenstva ekipa Metalleghea BSI uspjela je ostvariti čak 35 bodova iz 18 odigranih utakmica, u kojima je slavila deset puta. Pet puta su izabranici Nermina Bašića remizirali ove sezone, dok su tek tri puta poraženi, što ih čini trenutno prvom ekipom Prve lige FBiH.

Ipak ekipa NK Bosna, u prvom dijelu prvenstva, bila je bolja od ekipe iz Jajca rezultatom 2:1, što je još jedan dodatni motiv Visočanima da se potrude i ponovo savladaju Metalleghe BSI, ovog puta na gostujućem terenu. Ono što umanjuje sve nade navijača Bosne jeste dosadašnja statistika visočkog predstavnika u Prvoj ligi FBiH, odnosno, zlatna sredina koju Visočani u ovom trenutku zauzimaju sa po osam pobjeda i poraza, uz dva remija. Ova statistika NK Bosna bila je dovoljna tek za osmo mjesto i 26 ostvarenih bodova, što je zasigurno ispod nivoa mogućnosti ove ekipe.

Ono što je sigurno jeste da nas od 15:00 sati očekuje istinski nogometni spektakl na stadionu Mračaj u Jajcu, kada će početi duel NK Metalleghe BSI – NK Bosna, koji ćete ponovo imati priliku pratiti na vašem omiljenom portalu Visoko.co.ba. Kao i uvijek sa vama će biti vaši komentatori, koji će vam vrijedno prenositi stanje na terenu i tribinama, a vi ne zaboravite da od 15:00 bodrite visočke nogometaše do, nadamo se, nove pobjede na gostujućim terenima.