SportNogometVisočani sjajnom igrom u drugom dijelu stigli do pobjede: NK Bosna -...

Visočani sjajnom igrom u drugom dijelu stigli do pobjede: NK Bosna – FK Sloga 3:1

KRAJ UTAKMICE: U ovim trenucima završen je susret trećeg kola Prve nogometne lige Federacije BiH na Gradskom stadionu “Luke” u Visokom. Nakon 90 minuta utakmice između NK Bosna Visoko i FK Sloga Simin Han, domaći nogometaši su uspjeli slaviti rezultatom 3:1, upisavši nova tri boda na svoj konto.

Prvo poluvrijeme donijelo je dosta slabo izdanje obje ekipe, a posebno iznenađujuće je bilo loše izdanje domaćih nogometaša koji su u prvom dijelu uspjeli stvoriti tek nekoliko prilika.

Sam početak drugog poluvremena donosi mnogo uzbuđenja, te u prvih deset minuta drugog dijela gledamo dva gola. U 47. minuti domaći su došli do vodstva golom Kovača na asistenciju Čive, te je rezultat glasio 1:0. U narednoj akciji Bosne ponovo učestvuju Kovač i Čiva, a ovog puta Kovač je bio zamalo asistent, no Čiva je promašio prazan gol i nije bilo promjene rezultata.

U 55. minuti stiže odgovor i kazna gostiju iz Siminog Hana koji preko Vejzovića, na asistenciju Radovanovića, pogađaju za izjednačenje, koje je donijelo mnogo uzbuđenja u narednim minutama susreta.

Bosna je u nastavku drugog dijela nastavila sa pritiskom na gol gostiju, što je dovelo do dva brza pogotka. Prvo je pogodio, u 67. minut, Čiva koji je na taj način ispravio svoju grešku i donio novo vodstvo svojoj ekipi. Samo dvije minute kasnije Čabaravdić, koji je ušao u drugom poluvremenu sa klupe, zaista prelijepim pogotkom pogađa za povećanje vodstva i već tada je za goste iz Siminog Hana utakmica bila gotova, pri rezultatu 3:1.

Do kraja susreta Visočani su imali nekoliko izglednih prilika, koje nisu pretvorili u nove pogotke, te su u zadnjih deset minuta rutinski priveli utakmicu kraju pobijedivši rezultatom 3:1 i upisavši nova tri boda koja ih zadržavaju na vrhu tabele.

Na ovaj način Visočani su uspjeli nastaviti odličan niz na početku prvenstva u Prvoj nogometnoj ligi Federacije BiH, upisavši i treću uzastopnu pobjedu, a ova zaslužena pobjeda dovela ih je do potvrde kvaliteta i dobre forme visočke ekipe.

U narednom, četvrtom kolu, Visočani će ponovo biti domaćini, a dočekat će ekipu Zvijezde iz Gradačca u sigurnom derbiju kola, gdje nas vrlo vjerovatno očekuje mnogo uzbuđenja i dobre igre.

Rudar – Budućnost 2:0.

Ovim informacijama završavamo današnji prenos utakmice, a sa vama su kao i mnogo puta do sada bili vaši komentatori Dario Božić i Enes Hodžić. Svakako i u narednim danima pratite portal Visoko.co.ba – jedini pravi izvor informacija iz Visokog i okoline, kako biste saznali sve novosti u visočkom sportu.

Želimo vam ugodan ostatak dana uz srdačan sportski pozdrav do narednog susreta.

88’ – Gosti su se u ovim trenucima raspali i njihova igra nimalo ne liči na igru sa početka drugog dijela utakmice. Bosna u ovom susretu dolazi do rutinske pobjede i do nova tri boda, koja će ih zadržati na vrhu tabele Prve nogometne lige Federacije BiH.

Hrelja je u ovim trenucima uspio atraktivno lobom zaprijetiti golu Sloge, ali neko od gostujućih igrača čisti ovu loptu sa same gol linije.

83’ – Bosna rutinski privodi ovu utakmicu kraju, kreirajući nekoliko povoljnih situacija. Ovog puta Hrelja je šutirao iz slobodnog ali pravo u golmana gostiju iz Siminog Hana, te rezultat ostaje 3:1.

Na ostalim terenima:

Zvijezda – Bosna Sema 2:0

80’ – Nova dobra prilika za danas solidnog Hrelju, koji šutira na gol Sloge ali lopta odlazi pored gola nakon njegovog šuta.

Nakon ove akcije žuti karton je zaradio još jedan igrač domaće ekipe, a riječ je o Čivi, strijelcu drugog pogotka.

77’ – Smirila se igra u ovim trenucima na stadionu u Lukama, te obje ekipe igraju smirenije na oba kraja terena. Domaći su vjerovatno zadovoljni svojim uspjehom u drugom poluvremenu, a gosti su se pomirli sa činjenicom da je ovo preveliko vodstvo Visočana za preokret, te bismo trebali gledati nešto mirniju završnicu utakmice u Lukama.

Također, trener domaćih Faruk Dedić izvršio je i treću, posljednju izmjenu, a izašao je Hrvat kojeg će zamijeniti u nastavku Beširević.

I gosti su izvršili prvu izmjenu, a primoran je bio izaći golman gostiju zbog povrede.

69’ – GOOOOL! Nevjerovatno drugo poluvrijeme gledamo na stadionu u Lukama i četiri gola za samo 25 minuta igre u drugom poluvremenu. Ovog puta Čabaravdić je šutirao sa ivice šesnaesterca, a lopta se čudno odbija i završava u mreži, te od ovog trenutka nastupa potop gostujuće ekipe, koja protiv visočke Bosne gubi rezultatom 3:1.

67’ – GOOOOL! Novo vodstvo Visočana, samo desetak minuta nakon što su gosti uspjeli doći do izjednačenja. Hrvat je ovog puta bio inicijator akcije, ubacivši loptu u šesnaesterac gostiju, a lopta se odbija do Čive koji ispravlja svoju grešku i promašaj od prije desetak minuta i pogađa izuzetno lijepo. Dakle, NK Bosna – FK Sloga 2:1.

63’ – I drugu je izmjenu izvršio trener visočke Bosne, Faruk Dedić, te će umjesto mladog Porče na teren istrčati kapiten Visočana, Čabaravdić-

60’ – Nova veoma izgledna prilika za domaće nogometaše. Hrvat je prošao nekoliko protivnika i centrira za Porču, koji šutira glavom ali je izblokiran.

U ovim trenucima i prva izmjena u redovima visočkog tima, a umjesto Čehajića na teren je istrčao Mujezinović.

55’ – GOL! Nakon što je Čiva promašio prazan gol prije dvije minute stiže kazna na drugoj strani terena i gosti uspijevaju doći do izjednačenja. Nakon duge lopte u kazneni prostor domaće ekipe Radovanović dobro reaguje i spušta glavom loptu za svog kolegu Vejzovića, koji pogađa za izjednačenje pored nemoćnog Bekana.

Mnogo otvorenija igra u drugom poluvremenu donijela je duplo više prilika nego u prvom dijelu utakmice, ali i dva pogotka za samo deset minuta. Sigurni smo da je i nastavak utakmice prepun ovakvih uzbuđenja.

53’ – Još jedna sjajna akcija visočkih nogometaša. Ponovo su akteri bili zaista odlično raspoloženi Kovač i Čiva. Ovog puta Kovač je zamalo asistent, ali Čiva je promašio prazan gol te rezultat ostaje 1:0 u korist Visočana. Ipak, sigurni smo da će ovakvih prilika biti još više u nastavku, jer su gosti dosta otvorenije ušli u drugo poluvrijeme i stoga Bosna sada ima mnogo više prostora.

Travnik – Goražde 0:1
Bratstvo – Velež 0:0
Rudar – Budućnost 1:0.

52’ – Mnogo bolju igru gledamo u drugom poluvremenu i mnogo više prilika na obje strane. Ovog puta u prilici su bili domaći nogometaši. Čehajić je uposlio Kovača koji šutira iz trka, a lopta nakon njegovog šuta odlazi zamalo preko gola, te nema promjene rezultata.

50’ – I igrači gostujućeg tima su krenuli nešto ofanzivnije u drugom poluvremenu. Nakon starta jednog od domaćih igrača dosuđen je slobodan udarac za ekipu Sloge, a slobodni udarac je izveo Todorović, čiji udarac Bekan zaista lijepo brani.

47’ – GOOOOL! Baš kako smo najavljivali nakon solidnih prilika na kraju prvog dijela utakmice Visočani furiozno nastavljaju u drugom dijelu utakmice. Čiva je najzaslužniji ovom prilikom za gol domaće ekipe, a akcija je krenula tako što je ukrao loptu jednom neopreznom štoperu gostiju iz Siminog Hana. Nakon toga krenuo je sam pred golmana gostiju, a onda nesebično uposlio Kovača koji mu se pridružio u polukontri, nakon čega Kovač postiže drugi ovosezonski gol pogodivši praznu mrežu.

46’ – U ovim trenucima počelo je drugo poluvrijeme utakmice trećeg kola Prve nogometne lige Federacije BiH između ekipa NK Bosna Visoko i FK Sloga Simin Han. Nešto više uzbuđenja gledali pred kraj prvog dijela, za razliku od ostatka prvog dijela utakmice, zbog čega se nadamo dobroj igri obje ekipe, posebno visočke Bosne, u drugom dijelu utakmice.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Završeno je prvo poluvrijeme na Gradskom stadionu “Luke” u Visokom gdje, u okviru trećeg kola Prve nogometne lige Federacije BiH, igraju ekipe NK Bosna Visoko i FK Sloga Simin Han.

Prvih 45 minuta utakmice nije donijelo pretjerano mnogo uzbuđenja, a igrači Bosne probudili su se tek posljednjih deset minuta prvog poluvremena sa nekoliko prilika. Najbolju priliku imali su u posljednjoj minuti prvog poluvremena kada je Kovač centrirao a Čehajić šutirao, no loptu iz praznog golu “vadi” jedan od gostujućih igrača. No, više manje to je bilo sve što su ponudili protiv dosta slabije ekipe iz Siminog Hana, ali ipak Visočani su najavili nešto bolju igru u nastavku utakmice sa ovim prilika u posljednjim minutama prvog poluvremena.

S druge strane igrači gostujuće ekipe su prvi dio utakmice proveli valjajući se po terenu, uz to kreiravši tek jednu šansu koju Ibrahimović nije uspio realizirati.

Dakle, nakon prvih 45 minuta igre na stadionu u Lukama nismo gledali golove, ali smo gledali najavu dobre igre u drugom dijelu utakmice, čemu se možemo nadati u nastavku.

Zvijezda – Bosna Sema 1:0

Slijedi kraća pauza, a onda se vraćamo ponovo na stadionu u Lukama gdje nas očekuje drugo poluvrijeme utakmice NK Bosna – FK Sloga. Ostanite uz portal Visoko.co.ba – jedini pravi izvor informacija iz Visokog i okoline.

44’ – Pred sam kraj prvog dijela utakmice nova izgledna prilika za domaće nogometaše. Akcija je krenula od raspoloženog Cane, koji je sa dobrim driblingom prošao nekoliko igrača i centrirao, ali Porča neuspješno šutira i lopta odlazi preko gola.

40’ – Pet minuta prije kraja regularnog toka prvog poluvremena gledamo i drugu javnu opomenu na ovoj utakmici, a žuti karton ovom prilikom je zaradio golman gostujuće ekipe zbog zadržavanja igre.

37’ – Konačno jedna prava prilika za domaće nogometaše. Hrelja koji zaista dobro igra na današnjoj utakmici iz slobodnog udarca uputio je veoma pristojan centaršut, na koji natrčava Kovač i glavom šutira na gol ekipe Sloge, no golman brani iako je iz slične akcije na Koševu u prošlom kolu Bosna došla do vodstva i to baš golom Kovača.

36’ – Desetak minuta je ostalo do kraja prvog poluvremena u Lukama, a i dalje nema pravih prilika za promjenu rezultata na obje strane. Zasada možemo konstatovati da je Bosnina partija danas očajna, za razliku od igre iz prva dva kola.

Na ostalim terenima Jedinstvo u Bihaću vodi sa 1:0 protiv ekipe Novog Travnika.

30’ – Gužva u šesnaestercu gostujuće ekipe, ali bez završnog šuta te i dalje nema promjene rezultata u Lukama.

26’ – Prošla je polovina prvog poluvremena na stadionu u Lukama, a visočki nogometaši izuzev one poluprilike u kojoj se našao Hrelja i dalje su bez prave prilike da ugroze gol gostiju iz Siminog Hana.

A u međuvremenu u Travniku je došlo do promjene rezultata, gdje gosti iz Goražda vode rezultatom 0:1, nakon gola Berbića.

21’ – Nakon dobre inicijative na početku utakmice, igra Bosne je splasnula u ovim trenucima i gledamo nešto lošiju igru domaće ekipe, ali sigurni smo da će u nastavku sigurno biti bolja igra visočkih nogometaša.

18’ – Prva javna opomena na ovoj utakmici, a zaradio ju je Goralija u redovima visočke Bosne. U nastavku susreta ovaj igrač visočke ekipe morat će pripaziti na svoju igru.

U međuvremenu gosti imaju priliku, ali na sreću visočke ekipe loša reakcija Ibrahimovića i nema veće prijetnje za Bekana na golu Bosne.

Na ostalim terenima došlo je do promjene rezultata u Kaknju, gdje Rudar vodi protiv Budućnosti iz Banovića, golom Kulovića.

15’ – Lakša povreda Bekana na golu Bosne, u ovim trenucima se ukazuje pomoć golmanu domaće ekipe i igra je prekinuta neke dvije minute.

A mi ćemo ovu priliku iskoristiti da predstavimo sastave obje ekipe koje su istrčale danas na teren stadiona u Lukama:

NK Bosna: Bekan, Hrvat, Cana, Papaz, Kovač, Porča, Čulov, Hrelja, Čiva, Goralija, Čehajić.

FK Sloga: Hamzabegović, Fejzić, Salihović, Dav. Todorović, Dar. Todorović, Radovanović, Vejzović, Ibrahimović, Halilović, Habibović, Ahmetović.

Dakle, u današnjem sastavu visočke Bosne nema Čubare i Mujezinovića, koji su bili standardni od početka sezone, a umjesto njih su uskočili Goralija i Čehajić.

5’ – Prije tačno pet minuta počela je utakmica trećeg kola Prve nogometne lige Federacije BiH, koja se igra na Gradskom stadionu “Luke” u Visokom, između ekipa NK Bosna Visoko i FK Sloga Simin Han. S obzirom da je lijepo vrijeme posjećenost na stadionu u Lukama je zaista solidna, te se oko 400 gledalaca nalazi na tribinama stadiona.

U ovim trenucima Hrelja u sastavu Bosne je imao priliku tako što je prošao lijevom stranom ali lopta je prošla pored gola.

____________________________________________________

Najskuplja ekipa Prve nogometne lige Federacije BiH, NK Bosna Visoko, napravila je sjajan start nove sezone pobijedivši dva puta u prethodna dva kola, čime je postala najefikasnija ekipa prvenstva i preuzela sami vrh tabele. Danas je pred nama novo, treće kolo Prve nogometne lige FBiH, u okviru koje visočki nogometni kolektiv očekuje nešto lakša utakmica na Gradskom stadionu “Luke” u Visokom, gdje će visočki nogometaši dočekati kolege iz FK Sloga Simin Han.

Sloga iz Siminog Hana od ove sezone novi je prvoligaš koji ne bi trebao biti težak zadatak za izabranike trenera Faruka Dedića, posebno ukoliko pogledamo učinak od dva poraza u prva dva kola koji je klub iz Siminog Hana ostvario. U prvom kolu današnji gosti visočkog nogometnog kluba igrali su protiv još jedne nove ekipe u Prvoj ligi FBiH, Bosne Seme, kada su na Koševu savladani rezultatom 3:1, ali i kada su pokazali da na gostovanjima mogu pružiti dobar otpor. Drugo kolo donijelo je već očekivaniji ishod meča, kada je u Sloga u Siminom Hanu dočekala ekipu kakanjskog Rudara u susretu u kojem je kakanjski klub slavio sa minimalnih 0:1. Sve to su pokazatelji da nije riječ o ekipi koja, kao Bosna (V) konkurira za naslov prvaka ove sezone, ali sigurno je i to da visočki nogometaši nijednog protivnika ne smiju potcijeniti i prepustiti se sretnim okolnostima.

S druge strane visočka Bosna je u prva dva kola rutinski odnijela dvije pobjede, ostvarivši maksimalan učinak od šest bodova, koji su je najzad i doveli do vrha tabele. U prvom kolu Visočani su ugostili ekipu HNK Čapljina, protiv koje su slavili na domaćem terenu rezultatom 2:0, dok su u drugom kolu gostovali na Koševu kod ekipe Bosna Sema, gdje su upisali minimalnu pobjedu rezultatom 0:1. Osim pokazatelja blage neuigranosti, jer se u ekipi NK Bosna Visoko nalazi čak 12 novih igrača, koji su netom prije ove sezone došli u redove visočkog kluba, trener Faruk Dedić ali i navijači, mogu biti zadovoljni učinkom i igrom svog kluba, koji zaista pretenduje za visok plasman ove sezone.

Iako je riječ o susretu prvoplasirane ekipe i ekipe sa začelja tabele, sigurni smo da nas očekuje zanimljiv susret na stadionu u Lukama. Stoga je to pravi razlog da danas od 17:00 sati budete uz vaš portal Visoko.co.ba – jedini pravi izvor informacija iz Visokog i okoline, čiji komentatori vam kao i uvijek donose tekstualni prenos uživo utakmice NK Bosna Visoko – FK Sloga Simin Han.