SportNogometVisočani deklasirali goste iz Sanskog Mosta i postavili novi klupski rekord: NK...

Visočani deklasirali goste iz Sanskog Mosta i postavili novi klupski rekord: NK Bosna – NK Podgrmeč 14:0

KRAJ UTAKMICE: U ovom trenutku glavni arbitar susreta 25. kola Prve nogometne lige Federacije BiH između NK Bosna i NK Podgrmeč je označio kraj ove nevjerovatne utakmice. Visočani su uspjeli na današnjem susretu deklasirati goste iz Sanskog Mosta, koji će Visoko napustiti sa 14 golova u svojoj mreži, dok će Visočani od ovog trenutka slaviti novi klupski rekord, odnosno, utakmicu sa najviše postignutih pogodaka u poslijeratnoj historiji kluba.

U ovom susretu najefikasniji igrači u redovima visočke Bosne bili su Džafić sa pet postignutih pogodaka, te Porča sa četiri gola, dok su po jedan pogodak dodali Karavelić, Krajišnik, Mujezinović, Čabaravdić i Čiva.

Naredne sedmice Visočani će se zaputiti na gostovanje u Ljubuški gdje će ih dočekati ekipa Sloge, a o čemu ćemo izvještavati u narednim danima, kada očekujemo i više izjava povodom ove historijske pobjede, ali i najave za narednu utakmicu.

Ovim informacijama završavamo današnji prenos sjajne utakmice sa Gradskog stadiona u Lukama. Sa vama su ovog puta bili vaši komentatori Dario Božić i Enes Hodžić, a nakon ove izvrsne pobjede Visočana želimo vam još jednom ugodno popodne uz srdačan sportski pozdrav.

90’ – GOOOOOL! Ipak Porča nije bio strijelac posljednjeg gola na ovoj utakmici, kako smo predviđali, nego će to biti povratnik u ekipu Čabaravdić. Nakon što je zbog povrede propustio veći dio sezone popularni “Čaba” se vratio u nevjerovatnu utakmicu i to sjajnim nastupom, u kojem je postigao i jedan pogodak.

88’ – POOORČAAA! Novi gol mladog i perspektivnog nogometaša iz Visokog, kojim vjerovatno završavamo ovaj susret. Četvrti put je danas Porča zatresao mrežu svog protivnika u ovoj utakmici i postavio rezultat na 13:0, što će vjerovatno biti i konačni rezultat ove nevjerovatne utakmice, u kojoj su Visočani oborili poslijeratni klubski rekord.

85’ – Pet minuta je do kraja utakmice, a Strika u redovima gostujućeg tima je novi igrač sa javnom opomenom na ovom susretu. Nastavlja se nešto grublja igra gostiju iz Sanskog Mosta, zbog čega je Strika zaradio žuti karton.

78’ – Isfrustrirani su gosti ovim debaklom u Visokom, pa je zbog toga i veliki broj prekršaja koji u posljednjim minutama prve igrači Podgrmeča. Upravo nakon jednog takvog starta Rizvan u redovima ekipe iz Sanskog Mosta je zaradio crveni karton, zbog čega će, pored sve muke, gosti u Visokom posljednjih 10-ak minuta igrati sa igračem manje.

U međuvremenu, u redovima visočkog tima, zbog prigovora “požutio” je i Jaganjac.

75’ – Tri nevjerovatne prilike u posljednjim minutama utakmice, baš kako Visočani nastavljaju da proganjaju još veći rekord kluba kada je riječ o najvećoj pobjedi u posljeratnoj historiji kluba.

Na ostalim terenima Prve lige FBiH rezultati glase:

Radnički – Jedinstvo 0:0,
Zvijezda – Sloga 2:0,
Metalleghe – Orašje 3:1,
Goražde – Budućnost 4:1,
Čapljina – GOŠK 0:0.

67’ – Fenomenalnooooo! Golijada u Lukama se nastavlja, a 12 gol na ovoj utakmici za Visočane postigao je Karavelić. Teško je i pobrojati sve šanse koje su Visočani imali na ovoj utakmici, ali golove itekako možemo i već smo ih nabrojali 12, za postavljanje novog rekorda visočke Bosne.

65’ – GOOOL! Nastavljaju Visočani povećavati rekord koji su postavili prije 12 minuta petim golom Džafića. Ovog puta strijelac je bio Čiva, koji je pogodio izuzetno lijepim udarcem sa distance i rezultat postavio na nevjerovatnih 11:0.

60’ – Još pola sata igre je ostalo do kraja ove izuzetne i nevjerovatne utakmice, a samo dvije minute nakon što je ušao sa klupe Čabaravdić je već upisao dvije izgledne prilike za postizanje pogotka, što je dovoljan pokazatelj kolika je nadmoć domaćih na ovoj utakmici. Također, u ovim trenucima i Mujezinović je imao sjajnu priliku, jednu od mnogobrojnih na ovoj utakmici, ali lopta odlazi preko gola.

Na ostalim utakmicama Prve nogometne lige Federacije BiH rezultati u ovom trenutku glase:

57’ – Nova i posljednja izmjena u redovima Bosne, a ovog puta je iz igre izašao peterostruki strijelac na ovoj utakmici, Džafić, kojeg će do kraja utakmice zamijeniti Čabaravdić, nakon duge pauze zbog povrede koju je pretrpio.

55’ – U ovim trenucima nova izmjena u redovima visočkog tima. Ovog puta iz igre izlazi Krajišnik, čija je ovo bila posljednja utakmica u profesionalnoj karijeri. Krajišnik je sa terena ispraćen ovacijama publike, budući da je ovo jedan od igrača koji je dao mnogo visočkom timu u posljednjih nekoliko sezona, a umjesto njega je na teren ušao Tekešinović, koji će odigrati do kraja utakmice.

53’ – Nevjerovatnoooooo! Novi pogodak Džafića, samo dvije minute nakon što je postigao svoj četvrti gol na ovom susretu. Nakon što je na samom kraju prvog dijela utakmice Džafić postigao hat-trick, golijadu svog tima i debakl gostiju iz Sanskog Mosta nastavio je već na samom startu drugog poluvremena. Ovog puta, svoj peti pogodak, Džafić postiže nakon asistencije danas nevjerovatno dobrog Mujezinovića, postavivši rezultat na 10:0.

To je ujedno i novi rekord kluba na nekoj prvenstvenoj utakmici, barem kada je riječ o poslijeratnoj historiji visočke Bosne.

51’ – GOOOL! I baš kako smo najavili nakon samo šest minuta drugog dijela utakmice nastavlja se golijada nogometnog kluba iz Visokog. Džafić je nastavio svoj show sa kraja prvog dijela utakmice i u ovim trenucima, nakon asistencije Karavelića, postigao svoj četvrti gol na utakmici za nevjerovatnih 9:0.

46’ – Počinje drugo poluvrijeme u ovim trenucima na utakmici 25. kola Prve nogometne lige Federacije BiH, u kojoj igraju visočka NK Bosna i NK Podgrmeč iz Sanskog Mosta. Nevjerovatno su Visočani igrali u prvom dijelu utakmice, a nadamo se da će se takva igra nastaviti i u drugom dijelu utakmice, u kojem bi mogli Visočani doći do historijskog rekorda.

Najubjedljivije pobjede do sada Visočani su ostvarili na utakmicama Premijer lige BiH, protiv Turbine iz Jablanice rezultatom 10:3 i protiv Drine 9:1, te ih samo još dva pogotka dijele od najubjedljivije pobjede u poslijeratnoj historiji kluba.

Gosti su u vrijeme pauze napravili obje izmjene, budući da su samo dva igrača sjedila na klupi za rezervne igrače tima iz Sanskog Mosta. A u timu Bosne u nastavku utakmice Hamzić će igrati umjesto kapitena Frljka.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Završen je prvi dio zaista nevjerovatne utakmice 25. kola Prve nogometne lige Federacije BiH, između NK Bosna Visoko i NK Podgrmeč Sanski Most, koja se igra na Gradskom stadionu Luke u Visokom.

Jedina stvar koju su gosti iz Sanskog Mosta napravili na ovoj utakmici bio je prekršaj u šesnaestercu, koji su “skrivili” već u trećoj minuti, nakon čega ih je glavni arbitar susreta kaznio najstrožijom kaznom. Krajišnik koji se danas oprašta od profesionalnog igranja nogometa bio je precizan sa bijele tačke i već u trećoj minuti doveo u vodstvo visočki tim. Prije nego su se i gosti uspjeli osvijestiti, jedan minut nakon prvog gola, Visočani golom Porče povećavaju svoje vodstvo, što je i otvorilo pravu golijadu na stadionu u Lukama.

Nakon toga u 14. minuti Porča postiže drugi pogodak, zatim u 17. minuti Mujezinović pogađa mrežu gostiju, te desetak minuta kasnije Porča ponovo pogađa za prvi hat-trick na ovoj utakmici.

Ostatak vremena u prvom poluvremenu bio je rezervisan za mali show Džafića, koji je od 31. do 45. minute uspio postići drugi hat-trick na ovoj utakmici i time definitivno potopiti tim iz Sanskog mosta, a svoje pogotke upisao je u 31., 41. i 45. minuti susreta.

Dakle, rezultatom 8:0 završeno je prvo poluvrijeme, u kojem su Visočani maestralno odigrali za svoju publiku, koja je sve vrijeme uživala na tribinama stadiona u Lukama.

Završeni su prvi dijelovi i ostalih utakmica koje se danas igraju na terenima u Prvoj nogometnoj ligi Federacije BiH, a rezultati glase:

Metalleghe – Orašje 1:0,
Goražde – Budućnost 3:1,

45’ – GOOOOL! Džafić je maestralno priveo kraju prvo poluvrijeme utakmice 25. kola Prve nogometne lige Federacije BiH. Nakon dva gola u samo deset minuta, koje je postigao glavom, Džafić uspijeva u posljednjoj minuti prvog dijela, ovog puta udarcem iz daljine, postići svoj novi pogodak za drugih hat-trick na ovoj utakmici. Podsjećamo prvi hat-trick je postigao Porča nakon samo 27 minuta utakmice.

41’ – GOOOL!!! Zaista izuzetnu utakmicu imamo priliku da pratimo danas na stadionu u Lukama. Ponovo je Džafić bio strijelac i ponovo nakon šuta glavom, a sjajnu asistenciju upisati na konto Mujezinovića, koji je definitivno najvrijedniji pojedinac visočkog tima na današnjoj utakmici.

40’ – Ulazimo u posljednjih pet minuta prvog poluvremena ove nevjerovatne utakmice. U ovim trenucima i dalje traje opsada gola gostujuće ekipe, sa veoma jalovim otporom igrača Podgrmeča. Maločas se i Čulov našao u solidnoj prilici da se upiše u listu strijelaca, ali nakon njegovog šuta iz odlične prilike lopta odlazi preko gola. No, to je najava da su Visočani i dalje željni dokazivanja i golova, što najavljuje i nove golove u nastavku utakmice, zbog čega vrijedi i dalje ostati uz vaš omiljeni portal Visoko.co.ba

Na ostalim utakmicama ipak nešto manje uzbuđenja, a rezultati glase:

Goražde – Budućnost 2:1,

31’ – Nogometna predstava visočkih nogometaša danas na stadionu u Lukama zbog broja golova sve više počinje ličiti na neki rukometni meč. Krajišnik u svojoj posljednjoj utakmici karijere blista, te nakon pogotka iz penala, upisuje na svoj konto i asistenciju. Njegov ubačaj sa lijeve strane stigao je do Džafića, koji šutira glavom i savladava golmana gostiju.

Na ovoj nevjerovatnoj utakmici u samo pola sata gledali smo šest golova što je u skladu sa našom današnjom najavom da ćemo gledati izvanrednu nogometnu partiju.

27’ – GOOOOL!!! Novi gol Visočana na ovoj utakmici i među ljubiteljima nogometa popularna “petarda” već je pukla na Gradskom stadionu Luke u Visokom. Ovog puta Hasanhodžić je asistirao za Porču, koji sjajno vara čuvara mreže gostujućeg tima i zabija svoj novi gol pod prečku, za svoj hat-trick na ovoj utakmici.

25’ – Pored velikog broja golova domaće ekipe na ovoj utakmici teško je i opisati atmosferu na stadionu u Visokom. Na tribinama se nalazi otprilike 200 vjernih navijača iz Visokog, koji istinski uživaju u današnjoj sjajnoj partiji visočkih nogometaša.

Gosti i nakon četvrtog gola, te opuštanja Visočana i dalje igraju jalovu igru, kojom teško da će išta postići do kraja utakmice. No, primijetili smo i to da samo dva igrača sjede na klupi za izmjene gostujućeg tima, što je znak predaje i prije nego li je utakmica počela.

Na ostalim terenima Prve nogometne lige Federacije BiH također uzbudljivo, a trenutni rezultatu su:

17’ – GOOOL! Debakl gostiju iz Sanskog Mosta, a za Bosnu je ovog puta strijelac bio Mujezinović. Jedan od najboljih pojedinaca danas u redovima visočkog tima uspio je postići pogodak, nakon nekoliko izglednih prilika, a ovog puta je uputio izuzetno lijep šut iskosa, nakon čega lopta završava iza leđa golmana Podgrmeča.

Bosna od ovog trenutka vodi rezultatom 4:0.

14’ – GOOOOL! Deset minuta nakon drugog pogotka Visočani dolaze do novog gola. Nevjerovatan početak utakmice i debakl nogometaša iz Sanskog Mosta danas na stadionu u Lukama. Mujezinović je šutirao na gol Podgrmeča, nakon čega golman gostiju brani, no lopta se odbija samo do Porče koji postiže lagano svoj drugi gol na utakmici.

10’ – Deset minuta nevjerovatne utakmice je iza nas. Nakon dva izuzetno brza pogotka koja su Visočane odveli do ranog vodstva gosti iz Sanskog Mosta su gotovo predali utakmicu. Trenutno igrači visočkog tima dominiraju terenom i apsolutno drže konce utakmice u svojim rukama, dok na drugoj strani ekipa Podgrmeča ne može nikako prenijeti loptu na polovinu protivnika dok traje opsada njihovog gola.

4’ – GOOOL! Nevjerovatan početak utakmice. Izuzetno lijepa akcija Visočana, a ujedno i greška odbrane gostiju iz Sanskog Mosta, nakon čega Porča laganim udarcem postiže drugi pogodak za visočki tim.

Izuzetnu utakmicu gledamo na stadionu u Lukama danas.

3’ – GOOOL! Samo tri minuta utakmice bila su dovoljna da gledamo prvi gol na utakmici. Nakon oštrog starta u šesnaestercu gostiju iz Sanskog Mosta pao je Mujezinović, nakon čega je glavni arbitar susreta dosudio najstrožiju kaznu.

Nakon toga loptu uzima Krajišnik, te u svom oproštajnom nastupu u dresu NK Bosna postiže pogodak sa bijele tačke.

1’ – Prije nekoliko trenutaka na Gradskom stadionu u Lukama počela je utakmica 25. kola Prve lige Federacije BiH, u okviru kojeg se sastaju NK Bosna iz Visokog i NK Podgrmeč iz Sanskog Mosta.

Lijepo vrijeme i dobra atmosfera na tribinama garant su da je pred nama dobra utakmica, pa je to pravi razlog da u nastavku popodneva budete uz vaš omiljeni portal Visoko.co.ba.

____________________________________________________

Šest kola ostalo je do kraja prvenstva u Prvoj nogometnoj ligi Federacije BiH, u okviru koje se takmiči i visočki nogometni kolektiv, NK Bosna. Šest je i broj poziciji na kojoj se, na tabeli Prve lige FBiH, nalazi NK Bosna u ovom trenutku, nakon prošlosedmičnog poraza na gostovanju kod Jedinstva u Bihaću, gdje su Bišćani bili bolji rezultatom 3:0.

Visočani su u dosadašnjem toku prvenstva, nakon nešto lošijeg starta proljetnog dijela prvenstva, uspjeli ostvariti nekoliko vrhunskih rezultata, te sjajan period od mjesec dana bez poraza i četiri uzastopne pobjede. Nakon takvog perioda Bosna je “izbila” na treće mjesto tabele, nekoliko bodova ispod prve dvije ekipe koje se bore za ulazak u veći rang takmičenja. Ipak, prošlosedmični poraz utjecao je na blagi pad na tabeli, te su se Visočani “spustili” na šestu poziciju, sa 38 ostvarenih bodova, koje su napravili kroz 12 pobjeda, dva remija i deset poraza u toku dosadašnjeg dijela sezone.

Ipak, do kraja prvenstva visočki nogometaši imaju izuzetnu priliku da dođu do jedne od prvih pet pozicija na kraju prvenstva, budući da je razlika između klubova od treće do osme pozicije tek pet bodova, što će svakako učiniti zanimljivim samu završnicu sezone. Na putu do ostvarenja tog cilja nogometašima Bosne iz Visokog ovog vikenda naći će se ekipa pretposljednja ekipa na tabeli, NK Podgrmeč iz Sanskog Mosta.

U utakmici koja se od 17:00 sati igra na Gradskom stadionu “Luke” u Viskom, Visočani će dočekati ekipu koja je dosta loše igrala tokom cijele sezone i koja je jedan od glavnih kandidata da se, po završetku prvenstva, preseli u niži rang takmičenja. Nogometaši iz Sanskog Mosta ostvarili su u ovoj sezoni tek 20 bodova, budući da su iz 14 utakmica ove sezone izašli kao poraženi, pobijedivši i remiziravši tek po pet puta.

Ovo je idealna prilika da Visočani napokon ostvare jednu laganu pobjedu u proljetnom dijelu sezone, te sigurno možemo očekivati dobru partiju visočkih nogometaša. Ipak, ekipe koje se grčevito bore makar i za šansu da opstanu u prvenstvu i naredne sezone su uvijek težak protivnik, te smo sigurni da neće manjkati čvrste igre i da će utakmica sama po sebi biti zanimljiva do samog kraja.

dzenan krajisnikTakođer, ova utakmica će za Visočane biti posebna jer se danas od aktivnog igranja nogometa oprašta jedan standardni igrač visočkog tima, Dženan Krajišnik, koji već duži period igra za visočki klub, što će svakako sportsku subotu u Visokom učiniti zanimljivijom.

Kako biste se i sami uvjerili u to od 17:00 sati danas potražite na svojim tabletima, računarima i mobitelima portal Visoko.co.ba koji vam, kao i tokom cijele sezone, donosi direktni tekstualni prenos utakmice NK Bosna – NK Podgrmeč.