SportOstali sportoviOdbojkaši BiH poraženi u polufinalu EP

Odbojkaši BiH poraženi u polufinalu EP

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci poražena je od Rusije rezultatom 2:3 u polufinalu Evropskog prvenstva igranom u istarskom gradu Poreč. Rusi su na početku igrali veoma dobro a jednom serijom od 7:0 došli su nadomak osvajanja prvog seta. To su i uspjeli iskoristiti, ali se zlatni bh. momci vraćaju u drugom setu i poravnavaju rezultat. Rusi su osvojili treći set na sličan način kao i prvi, ali su se naši momci ponovo vratili. Ipak, u odlučujućem setu nije bilo Rusi su osvojili nekoliko ključnih poena i došli do pobjede rezultatom 15:12. Našim predstavnicima ostaje da pokušaju osvojiti bronzanu medalju u duelu za treće mjesto.