SportNogometOdigrane još tri utakmice Prve lige Federacije

Odigrane još tri utakmice Prve lige Federacije

U okviru 9. kola Prve lige Federacije BiH danas su odigrane četiri utakmice, a pobjede su upisali Čapljina, Zvijezda, Bosna i Goražde. Izvještaj s utakmice Bosna –Jedinstvo ste već pročitali. Čapljina je na Bjelavama bila bolja od Budućnosti rezultatom 2:0. Jelčić je već u 14. minuti nadmudrio Mujkića za vodstvo Čapljine, da bi potom u 29. minuti postigao novi pogodak i postavio konačan rezultat.  Vrijedan trijumf u borbi za Premijer ligu BiH ostvarila je Zvijezda, savladavši na Banja Ilidži slabašni Podgrmeč rezultatom 5:2. Već na poluvremenu Zvijezda je zahvaljujući Asanoviću, Đorđeviću i Piriću imala prednost od 4:0, a mnogo uzbuđenja viđeno je i u nastavku utakmice. Podgrmeč je golom Hrapića smanjio vodstvo, a deset minuta prije kraja utakmice prednost Zvijezde je povisio Isanović. Gol za konačnih 5:2 postigao je Šehović.  U duelu između Goražda i Bratstva pobjednika je odlučio jedan pogodak i to u prvom poluvremenu. Igrala se 7. minuta kada je Midžić zatresao mrežu Šabića za petu ovosezonsku pobjedu Goražda.