SportRukometOdigrani mečevi prvog pretkola rukometnog Kupa BiH

Odigrani mečevi prvog pretkola rukometnog Kupa BiH

Odigrano je prvo pretkolo Kupa Bosne i Hercegovine za rukometaše, a visočka Bosna na domaćem terenu je deklasirala prvoligaša iz Republike Srpske Hercegovinu iz Nevesinja sa 40:21. Visočani su krenuli u meč sa najjačim sastavom, ali se na startu vidjelo da su jači, te je trener Zovko izmijenjao ekipu i dao šansu svim igračima. Na ovom meču bio je lišen usluga Adnana Balte i Harisa Buljine zbog povreda, ali to se nije osjetilo u ovom meču. Kerim Čabaravdić je briljirao i postigao 10 golova, a Enes Skopjak dodao je sedam. U redovima Hercegovine Vojislav Čabrilo pogađao je osam puta. Sarajevska Bosna je kao gost pobijedila Krajinu sa 36:35. Vodili su Studenti sa 16:13 na poluvremnu, ali je Krajina preokrenula rezultat u drugom dijelu i imala prednost sve do 54. minute, kada Bosna golovima Salkića i Alibegovića vraća prednost, koju je uspjela sačuvati do kraja. Haris Bračković postigao je devet golova za Bosnu, a kod Krajine najefikasniji je bio Nerdin Vunić sa 11 pogodaka.

Od ostalih mečeva Kakanj je pobijedio Maglaj sa 36:35, a gosti su na ovaj meč došli sa podmlađenim sastavom, tačnije sa juniorima i kadetima, koji su pružili dobar otpor premijerligaškoj ekipi. Još jedan premijerligaš je ispao, a to je Derventa, koja nije imala šanse protiv Gračanice. Gračanlije su slavile sa 25:23, ali su cijelim tokom meča imali prednost, koja je u jednom momentu iznosila i sedam razlike (22:15). Iako je gubila na poluvremenu (16:18), Slavija je na kraju pobijedila Goražda sa 37:32 i prošla dalje. Podsjećamo, sinoć je Zrinjski savladao Krivaju u Zavidovićima sa 27:22, a meć Lokomotiva – Sloga nije odigran, jer je tim iz Doboja odbio da se takmiči u Kupu.