SportNogometOdigrano drugo kolo Evropske lige u nogometu, naši skromno nastupili

Odigrano drugo kolo Evropske lige u nogometu, naši skromno nastupili

Odigrano je drugo kolo Evropske lige u nogometu i dogodilo se nekoliko iznenađenja. Partizan je slavio u gostima kod njemačkog Augsburga sa 3:1. Liberec je u gostima sa 1:0 bio bolji od Olympique Marseilla, dok je Sion na Anfieldu protiv Liverpoola odigrao 1:1. Qarabag našeg Ibrahima Šehića je sa 1:0 savladao Anderlecht, Lazio je bez Senada Lulića sa 3:2 bio bolji od St.Etiennea, a Schalke je sa 4:0 pobjedio Asteras, uz dobar nastup Seada Kolašinca svih 90 minuta. Sparta je savladala APOEL sa 2:0, a Semir Štilić je ušao u igru u 53.minuti. Bečki Rapid je u Minsku bio bolji od Dinama sa 1:0, a Srđan Grahovac je igrao cijelu utakmicu za goste. Ajdin Mahmutović je igrao posljednjih 15 minuta u porazu Plzena kod Villarreala sa 1:0, kao i Ermin Zec u porazu Gabale kod Krasnodara sa 2:1. Stojan Vranješ je s klupe odgledao domaći poraz svoje Legije od Napolija sa 2:0. Izdvajamo još pobjedu Basela nad Lechom od 2:0 i taj duel je sudio naš Ognjen Valjić. U dva derbija su Monaco i Tottenham, te Besiktas i Sporting odigrali 1:1.