SportKošarkaOklahoma pobjedila Golden State

Oklahoma pobjedila Golden State

Utakmica je počela dobro za aktuelne prvake NBA lige, koji su od starta bili u blagoj rezultatskoj prednosti. Nakon što su prvu četvrtinu Warriorsi okončali s vodstvom od 27:21, njihova prednost u drugoj se postepeno povećavala pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 60:47. Nešto kasnije, Golden State je dostigao maksimalnih +14 (66:52), da bi potom Oklahoma počela da se vraća u meč. Westbrook, Durant i ostali su smanjivali zaostatak i u posljednju dionicu se ušlo u potpunom egalu (88:85). Oklahoma je na startu četvrte četvrtine preuzela vodstvo (90:88), koje nije ispuštala do kraja utakmice. Thunderi su uspjeli izdržati, slaviti sa 108:102 i iznenađujuće napraviti brejk odmah u prvoj utakmici finalne serije. Najefikasniji igrač utakmice bio je Russell Westbrook sa 27 poena i 12 asistencija, dok je njegov saigrač Kevin Durant ubacio jedan poen manje. U redovima pobjedničkog tima istakao i Adams sa 16 ubačenih poena. U poraženoj ekipi, bolji od ostalih bili su Curry i Thompson sa 26, odnosno 25 poena, ali uz loš procenat ubačaja iz igre. Dobru partiju pružio je i Green koji je meč završio sa 23 postignuta poena.