SportKošarkaOklahoma u polufinalu, Charlotte i Portland izjednačili

Oklahoma u polufinalu, Charlotte i Portland izjednačili

Košarkaši Oklahoma City Thundera plasirali su se u polufinale Zapadne konferencije nakon sinoćnje pobjede protiv Dallasa 118:104. Domaći su sjajno otvorili meč te su već u prvoj dionici gostima pokazali da se neće dobro provesti. Thunderi su taj period igre dobili sa 35:24. Mavericksi se ipak uspijevaju do poluvremena pribrati i prednost smanjiti na minus sedam (68:61). Treći period igre ponovo donosi nešto bolju košarku domaćih koji tu dionicu rješavaju u svoju korist sa tri poena razlike, da bi u posljednjoj četvrtini samo potvrdili trijuf. Do pobjede su ih vodili sjajni Westbrook i Durant koji su ubacili 36, odnosno 33 poena. S druge strane, Nowitzki je za goste ubacio 24 koša. Thunderi će u polufinalu Zapada igrati protiv San Antonio Spursa. Košarkaši Charlotte Hornetsa izjednačili su seriju protiv Miami Heata na 2:2 nakon sinoćnje pobjede 89:85. Do trijumfa ih je vodio Walker sa 34 koša i četiri skoka. S druge strane, Johnson je ubacio 16 poena. Portland Trail Blazersi su također izjednačili rezultat u seriji na 2:2 i to protiv Los Angeles Clippersa. Rezultat je bio 98:84 za domaće, a da pobjede ih je vodio Aminu sa 30 poena, dok je za Clipperse Griffin ubacio 17 koševa.