SportNogometOlimpic bolji od Igmana u posljednjem meču 2.kola Prve lige Federacije

Olimpic bolji od Igmana u posljednjem meču 2.kola Prve lige Federacije

Kompletirano je drugo kolo Prve nogometne lige Federacije. U posljednjoj utakmici ovog kola je Olimpic na svojoj Otoci savladao Igman iz Konjica sa 3:1. Gosti su poveli golom Rodriga na smom početku meča, ali je Olimpic samo tri minute kasnije izjednačio golom Osmanovića iz penala. Početkom drugog poluvremena Olimpic dolazi do preokreta i vodstva sa 2:1 golom Pavlovića, a konačnih 3:1 je postavio Mile Pehar u 74.minuti. Ostale utakmice ovog kola su odigrane u subotu, a postignuti su ovi rezultati: Velež – Goražde 3:1, Zvijezda – Vitez 2:1, Čapljina – Jedinstvo 0:1, Matelleghe – Orašje 1:2, Bratstvo – Slaven 1:0, Bosna – Tošk 1:0 i Novi Travnik – Rudar 2:2. Na tabeli su na prve tri pozicije Velež, Zvijezda i Jedinstvo sa maksimalnih šest bodova, a četvrti Olimpic ima četiri boda. Na začelju su Goražde i Čapljina bez bodova.