SportNogometOmladinska liga prvaka: Atletico Madrid prejak za Željezničar

Omladinska liga prvaka: Atletico Madrid prejak za Željezničar

Ispostavilo se da je juniorski tim Atletico Madrida prejak za vršnjake sarajevskog Željezničara.

U današnjem susretu baraža za plasman u osminu finala Omladinske lige prvaka na stadionu “Grbavica“ gosti iz Španije slavili su, nakon preokreta, rezultatom 3:1 (2:1).

Pred oko 6.000 navijača “Željo“ je sjajno otvorio utakmicu i iznenadio Atletico. Već u devetoj minuti susreta “Plavi“ su odigrali jako lijepu akciju, nakon koje je na asistenciju Harisa Hajdarevića pogodio Eldar Šehić za veliko slavlje domaćih igrača i navijača. Ipak, Atletico se brzo vratio u igru. Izjednačili su u 27. minuti susreta, kada je Garcesa Moreno iskoristio lošu reakciju odbrane Željezničara. Isti igrač doveo je svoj tim do potpunog preokreta samo četiri minuta kasnije, kada je još jednom savladao Filipa Dujmovića.

Iako je Željezničar u nastavku pokušao doći do izjednačenja, gosti su iskoristili još jednu grešku domaće odbrane i osigurali pobjedu u 68. minuti, kada je lijepim udarcem s vrha šesnaesterca mrežu pogodio Juan Aguero.

Atletico Madrid se plasirao među 16 najboljih juniorskih klubova Evrope, gdje se od ranije nalazi osam pobjednika grupne faze Omladinske lige šampiona: Barcelona, Basel, Bayern Minhen, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Porto i Tottenham Hotspur.

Žrijeb parova osmine finala Omladinske lige prvaka održat će se 9. februara u sjedištu Evropske fudbalske federacije (UEFA) u Nionu.