SportKošarkaOsam poena Teletovića u porazu Phoenixa

Osam poena Teletovića u porazu Phoenixa

U noći sa petka na subotu odigrano je pet utakmica NBA predsezone, a duel koji nam je bio najzanimljiviji je onaj između Denvera i Phoenixa. Nuggetsi su slavili rezultatom 106:81, a pitanje pobjednika su riješili do odlaska na odmor, jer su već tada imali prednost od 27 poena razlike (63:36). Košarkaši Denvera su u nastavku bez većih problema uspjeli sačuvati stečenu prednost i doći do pobjede. U poraženom timu našao se i Mirza Teletović, koji je pružio solidnu partiju. Naš košarkaš je za nešto više od 16 minuta na terenu ubacio osam poena, uz šut iz igre 3 od 7. Za tri poena je Mirza šutirao 2 od 5. Najbolji pojedinac na utakmici bio je Nikola Jokić iz Denvera, koji je ubacio 19 poena (6/7), baš kao i njegov saigrač Barton. U ekipi Phoenixa najviše se istakao Alex Len sa 14 ubačenih poena. U ostalim susretima, Washington je rezultatom 127:118 bio bolji od Philadelphije, dok je New York sa 101:95 slavio nad Bostonom. Memphis je porazio Oklahomu rezultatom 94:78, a Atlanta je bila bolja od Dallasa sa 91:84.