SportNogometOsijek surovo kažnjen, Milan ponizio Skhendiju, Marseilleu remi u Sloveniji

Osijek surovo kažnjen, Milan ponizio Skhendiju, Marseilleu remi u Sloveniji

Ekipa Osijeka poražena je večeras na svom terenu u prvom susretu 4. pretkola Evropske lige. Osijek je preokretom poražen od Austrije iz Beča, čiju je mrežu večeras čuvao Osman Hadžikić. Stadion u Osijeku proključao je u 15. minuti kada je Ejupi pogodio za vodstvo Osijeka. Samo pet minuta kasnije Osijek je imao priliku nokautirati goste iz Beča, ali je Barišić propustio realizirati penal. I onda kako to obično biva uslijedila je kazna. U 26. minuti Monschein je pogodio za poravnanje (1:1), a pri tom se rezultatu otišlo i na odmor. U nastavku susreta Holzhauser je u 60. minuti pogodio za pobjedu Austrije od 1:2.

Makedonska Skhendija večeras je igrala najveću utakmicu u svojoj historiji. Gostovali su Makdeonci na San Siru, ali je Milan slavio sa ubjedljivih 6:0. Po dva puta mrežu Skhendije pogađali su Silva i Montolivo, a u strijelce su se upisali još Borini i Antonelli. Domžale našeg Senijada Ibričića ugostilo je večeras Marseillea, a na kraju nije bilo pobjednika. Susret je završio rezultatom 1:1. Vetrih je u 12. minuti donio SLovencima vodstvo, a Sanson je golom u 63. minuti donio remi Marseilleu. Ibričić je na terenu proveo 90 minuta. Salzburg je u Rumuniji rezultatom 1:3 slavio protiv Vitorula. Ajax je senzacionalno poražen od Rosenberga (0:1)., a pobjednika nije bilo u Belgiji gdje su Club Brugge i AEK odigrali bez pogodaka. Cijeli susret za grčki tim odigrao je Ognjen Vranješ, koji je dobio žuti karton. Pobjednika nije bilo ni u susretu Legia-Seriff (1:1).

Kerlina Suduva poražena je na gostovanju kod Ludogoretsa rezultatom 2:0, a bivši fudbaler Željezničara odigrao je cijeli susret. Zanimljivu utakmicu odigrali su u Grčkoj Panathinaikos i Atletic Bilbao, a Španci su slavili rezultatom 2:3.