Naslovnica Sport Nogomet Palermo steka...

Palermo stekao prednost protiv Frosinonea

31
PODIJELI

Fudbaleri Palerma pobijedili su  na Renzo Barberi Frosinone sa 2:1 u prvom susretu finala play offa za plasman u Seriju A. Palermo i Frosinone će u dvomeču voditi grčevitu borbu kada je u pitanju povratak u elitno društvo italijanskog fudbala, a bolju poziciju pred revanš je stekao Palermo. Gosti su večeras poveli u 5. minuti preko Ciana, ali domaći do izjenačenja stižu u posljednjoj minuti prvog dijela kada je La Gumina pogodio za poravnanje. U nastavku susreta Terranova je bio tragičar gostiju jer je pogodio vlastitu mrežu u 81. minuti i na taj način obezbijedio pobjedu domaćima. Revanš susret, koji će odlučiti putnika u Seriju A, igra se za tri dana kada će Frosinone biti domaćin.