SportNogometPAOK nakon preokreta savladao Spartak iz Moskve

PAOK nakon preokreta savladao Spartak iz Moskve

Utakmicama 3. pretkola evropski klubovi su nastavili put prema grupnoj fazi Lige prvaka. Ljepoticu večeri su odigrali fudbaleri PAOK-a iz Soluna i Spartaka iz Moskve. Grčka ekipa je u sjajnoj atmosferi dočekala vrlo teškog rivala, ali je na kraju uspjela da zabilježi pobjedu iako je gubila sa 2:0. Gosti su poveli u 7. minuti kada je Popov pogodio za 1:0. Samo 10 minuta kasnije bilo je 2:0, a strijelac je bio Promes. Ipak, od tog trenutka domaći se bude i u 29. minuti dolaze do gola sa penala preko Prijovića. Samo osam minuta kasnije Limnios je izjednačio, a minut prije kraja prvog dijela preokret je kompletirao Pelkas nakon velike greške golmana gostiju. U drugom dijelu susreta gosti su mogli do izjednačenja jer su u 71. minuti imali penal, ali udarac Promesa je odbranio golman domaćih i nakon toga je lopta pogodila prečku. U drugom susretu koji je počeo u istom terminu ekipa za koju igraju bh. internacionalci Smail Prevljak i Darko Todorović, Red Bull Salzburg, pobijedila je makedonsku Shkendiju sa 3:0. Strijelci su bili Dabburt dva puta i jednom Samassekou. Prevljak i Todorović nisu ulazili u igru.