SportOstali sportoviPhelps stigao do još jednog zlata

Phelps stigao do još jednog zlata

Američka legenda, Michael Phelps osvojio je svoju 22. zlatnu medalju na Olimpijskim igrama budući da je pobijedio u utrci na 200 metara mješovito sa vremenom 1.54.66. To je bilo bolje za 1.95 sekundi od drugoplasiranog Japanca Kosukea Hagina dok je trećeplasirani Wang Shun sa vremenom 1.57.05 zaostao 2.29 za prvoplasiranim Phelpsom. Ovo mu je bila sve ukupno 26. olimpijska medalja, a imaće priliku da osvoji još dvije. U petak će plivati na 100 metara leptir dok ga u nedjelju očekuje utrka na 4×100 metara što bi trebala biti njegova oproštajna trka.