Lokalne TemeSportPobjeda Bosne u Tešnju za kraj prvog dijela sezone

Pobjeda Bosne u Tešnju za kraj prvog dijela sezone

Nogometaši Bosne su u posljednjem kolu jesenjeg dijela prvenstva ostvarili gostujuću pobjedu u Tešnju protiv ekipe Toška sa 2:0. U prvom poluvremenu je to bio izjednačen susret i oba tima su imali svoje prilike za postizanje gola, ali su mreže mirovale. Tako je bilo sve do 79.minute kada Hajdarović na asistenciju Dizdarevića dovodi Bosnu u vodstvo od 1:0. Nakon toga Tošk ostaje sa igračem manje na terenu i Bosna to koristi da u sudijskoj nadoknadi postigne i drugi gol, ovoga puta preko Dizdarevića za konačnih 2:0. U preostala dva duela su domaći timovi očekivano slavili pobjede. Zvijezda je sa 2:0 savladala Čapljinu i tako su osvojili titulu jesenjeg prvaka, a Sloga je sa 3:0 bila bolja od Slavena i oni će prezimiti na drugom mjestu. Bosna jesenji dio završava na vrlo dobrom četvrtom mjestu sa samo pet bodova manje od lidera i uz povoljan raspored na proljeće, nije isključena ni borba za prvo mjesto.