SportKošarkaPobjeda Denvera, tri poena Nurkića

Pobjeda Denvera, tri poena Nurkića

Denver Nuggetsi našeg Jusufa Nurkića su savladali New York Kinckse (96:101). Denver je poveo na početku utakmice i prednost je rasla do kraja prve četvrtine kada su imali +11 (20:31). U nastavku ta prednost je rasla i do 18 poena, ali su na odmor otišli s prednošću od 11 peona (49:60).
U trećem periodu New York je uspio prokrenuti rezultat, te je u posljednju dionicu ušao s prednošću od dva poena (79:77). Rezultat je u prvom dijelu četvrte četvrtine bio u egalu, da bi se Denver poslije “odlijepio” i na kraju slavio sa 96:101.
Nurkić je odigrao nešto više od sedam minuta, te je postigao tri poena, uz šut iz igre 1/2, te je isti učinak imao i sa linije slobodnih bacanja. Tome je dodao jesam skok. Barton i Gallinari vodili su Denver do pobjede sa po 19 poena. Najefikasniju u redovima New Yorka bili su Anthony i Porzingis sa po 21 poenom.