SportKošarkaPobjeda Portlanda, Nurkić blizu double-double učinka

Pobjeda Portlanda, Nurkić blizu double-double učinka

Portland je stigao do treće pobjede u nizu na gostovanju kod New York Knicksa. Blazersi su odigrali sjajan susret i na kraju slavili laganu pobjedu rezultatom 103:91. Samo se u prvoj četvrtini mogla gledati rezultatski neizvjesna utakmica, jer su se dvije ekipe nekoliko puta smjenjivale u vodstvu. Ipak, u finišu prve dionice Blazersi ulaze u seriju i rješavaju ovaj period u svoju korist, rezultatom 30:23. Serija Portlanda se nastavila i u drugoj četvrtini, pa su vrlo brzo gosti stigli do plus 16. Knicksi jednostavno nisu imali odgovor na sjajnu igru gostiju koji na poluvrijeme odlaze sa ugodnom prednošću (53:37). Iako su mnogi očekivali bolju igru Knicksa u nastavku, Portland predvođen sjajnim Lillardom nasatavlja gdje je stao u drugoj četvrtini. Prednost gostiju neprestano raste, a u u finišu trećeg perioda iznosi i 26 poena prednosti. Ipak, Knicksi su se probudili u zadnjoj četvrtini, a Portland je, kao već nekoliko puta ove sezone, uspio gotovo ispustiti prednost u finišu. Međutim, iako su Knicksi u jednom trenutku prišli na samo osam poena zaostatak, “zaliha” Blazersa je jednostavno bila prevelika, pa su lagano priveli utakmicu kraju. Blazerse je do pobjede predvodio sjajni Damian Lillard sa 32 poena, dok je 17 ubacio Pat Connaughton. Jusuf Nurkić je dodao 12 poena, baš kao i CJ McCollum. Nurkić je uz to upisao i devet skokova, te šest asistencija. U ekipi Knicksa se istakao Kristaps Porzingis sa 22 postignuta poena, dok je 16 ubacio Hardaway Jr.