SportKošarkaPobjeda Portlanda, Nurkić opet odličan

Pobjeda Portlanda, Nurkić opet odličan

Košarkaši Portland Trail Blazersa su na teškom gostovanju kod Washington Wizardsa stigli do tijesne pobjede rezultatom 105:108. Još jednu sjajnu partiju pružio je bh. centar Jusuf Nurkić koji ove sezone igra zaista na velikoj razini. Nurkić je u pobjedi svog tima postigao 17 poena, skupio pet skokova i četiri asistencije te tri blokade. Prvih 12 minuta odličnog susreta u Capital One Areni pripalo je domaćoj ekipi koja je imala tri poena prednosti. U drugoj četvrtini Wizardsi su također pokazali više i na odmor se otišlo rezultatom 52:41. Sigurno kako nije bilo riječ o razlici koja se nije mogla stići od strane Nurkića, Lillarda i ostalih. U određenim periodima susreta gosti su spuštali zaostatak na tri poena razlike, no Wizardsi su prije posljednje dionice imali 10 poena prednosti. Izgledalo je kao da će Portland upisati poraz, međutim uspjeli su da se pred kraj meča vrate u susret i upišu tešku, ali zasluženu pobjedu u Capital One Areni.  Osim Nurkića, sjajnu partiju je pružio Damian Lillard koji je brojao do 29, kao i CJ McCollum s 26 postignutih poena. U redovima domaće ekipe Beal je imao 26 poena, a Porter je dodao 24 poena.