SportNogometPobjeda Rusije za osminu finala, iznenađujući porazi Kolumbije i Poljske

Pobjeda Rusije za osminu finala, iznenađujući porazi Kolumbije i Poljske

Na svjetskom nogometnom prvenstvu u Rusiji je odigrana prva utakmica drugog kola grupne faze takmičenja. U okviru Grupe „A“ je Rusija savladala Egipat sa 3:1 i tako došla na prag plasmana u osminu finala. Od početka meča je domaćin Mundijala bio bolji rival na terenu, ali u prvom poluvremenu nije bilo golova. Na samom otvaranju drugog dijela nesretni Fathi pogađa vlastitu mrežu za vodstvo Rusije i tu se igra Egipćana raspala. U 59.minuti je Cheryshev povisio na 2:0, a samo tri minute kasnije je Dzyuba pogodio za 3:0 i već tada je bilo riješeno pitanje pobjednika. Do kraja su Egipćani samo ublažili poraz golom Salaha iz penala u 73.minuti. Nakon dva kola Rusi imaju maksimalnih šest bodova, uz odličnu gol-razliku pa samo u teoriji mogu ostati bez osmine finala, a isto tako samo teorija Egipćane nakon dva poraza može odvesti u nokaut fazu prvenstva. Odigrane su i utakmice prvog kola u Grupi „H“, u kojima su favorizovane reprezentacije doživjele poraze. Japan je savladao Kolumbiju sa 2:1. Utakmicu je u mnogome odredila treća minuta kada je isključen Kolumbijac Sanchez, a Japan je iz penala poveo golom Kagawe. Kolumbijci se nisu predavali i uspjeli su golom Quintera iz slobodnog udarca izjednačiti u 39.minuti, ali u drugom poluvremenu nisu imali snage sa igračem manje na terenu pa je Osako golom u 73.minuti donio veoma vrijednu pobjedu Japancima. U drugom duelu ove grupe je takođe sa 2:1 Senegal savladao selekciju Poljske. Autogolom Cioneka je Senegal poveo u 37.minuti, a na 2:0 je povisio Niang u 60. Četiri minute prije kraja je Krychoviak postigao jedini gol za Poljsku. Danas se na SP igraju još tri utakmice. U okviru Grupe „A“ od 17 sati snage odmjeravaju Urugvaj i Saudijska Arabija, a Urugvajci imaju tri boda nakon pobjede u prvom kolu, dok je Saudijska Arabija bez bodova. Prije toga od 14 sati se u prvom duelu drugog kola Grupe „B“  sastaju Portugal i Maroko, dok se drugi duel ove grupe između Irana i Španije igra od 20 sati. Podsjećamo, Iran ima tri boda na kontu, Portugal i Španija po jedan, a Maroko je bez bodova.