SportNogometPobjede Bayerna, Schalkea, Herthe i Bayera

Pobjede Bayerna, Schalkea, Herthe i Bayera

Odigrano je pet utakmica 16. kola njemačke Bundeslige. Lider tabele Bayern Minhen sastao se sa posljednje plasiranim timom, ekipom Kolna u susretu gdje se očekivala lagana i ubjedljiva pobjeda bavarskog giganta.  Bayern je naposljetku došao do pobjede, ali svakako ne lagane, s obzirom da su gosti odolijevali napadima Heynckesove mašinerije punih 60 minuta.  Ipak, Bavarci su nekako uspjeli probiti bedem gostujuće momčadi, a to se dogodilo u 60. minuti kada je Muller sjajno spustio loptu glavom za Lewandowskog, a ovaj zatresao mrežu Kolna za 1:0 i konačnu pobjedu svoje ekipe.  Najzanimljiviju utakmicu odigrali su Schalke i Augsburg, a pobjedu je slavila ekipa Schalkea rezultatom 3:2.  Izgledalo je da će domaća momčad doći do laganog trijumfa, s obzirom na sigurno vodstvo od 2:0 nakon prvog poluvremena, ali je Augsburg golovima Ciaubija iz 64. te Gregoritscha (penal) iz 79. minute poravnao na 2:2.  Ipak, Schalke je u 83. minuti susreta, također iz penala, došao do novog vodstva, a mrežu Augsburga zatresao je Caligiuri.  U ostalim utakmicama, Hertha je sa 3:1 savladala Hannover, dok je minimalnu pobjedu ostvario Bayer Leverkusen protiv Werder Bremena (1:0).