SportKošarkaPobjede Bosne, Zrinjskog i Igokee

Pobjede Bosne, Zrinjskog i Igokee

Večeras je odigran sarajevski derbi u košarci, a Bosna Royal je rezultatom 82:69 razbila ekipu Sparsa. Domaći su odlično otvorili utakmicu i već nakon prve četvrtine imali dvocifrenu prednost. Ipak, u nastavku prvog dijela Sparsi se bude, pa se najavljivala uzbudljivija završnica. Međutim, u drugom dijelu Studenti su zaigrali mnogo bolje i na vrijeme ovjerili trijumf u gradskom derbiju i to sa dvocifrenom prednošću. Washington i Šturanović su postigli po 23 poena u redovima Studenata, dok je Rogić postigao 17 za Sparse. U drugom duelu ekipa Zrinjskog razbila je Kakanj rezultatom 110:79. Od samog starta meča Plemići su bili nadmoćniji tim u ovom duelu i zabilježili su pobjedu fantastičnom razlikom. Sokolović je kod domaćih postigao 25, dok je Murry dodao 23. Igokea je gostovala kod Širokog u okviru 6. kola Lige 6 i upisala pobjedu rezultatom 80:73. Prvo poluvrijeme je bilo poprilično neizvijesno. Domaći su prvu četvrtinu dobili rezultatom 22:20, da bi Široki na poluvrijeme otišao sa +3 (42:39). Ipak, ekipa iz Aleksandrovca dodaje gas nakon odmora i domaćine u trećoj dionici limitira na svega 11 poena. Uspjela je Igokea tako u zadnjih deset minuta ući sa prednošću koju neće ispuštati do kraja susreta. Bio je Široki rezultatski veoma blizu i većim dijelom zadnje četvrtine, ali je Igokea uspjela privesti susret kraju i slaviti pobjedu. Pobjedničku ekipu je do pobjede vodio Vuk Radivojević sa 20 poena, dok se istakao i Nikola Jevtović koji je ubacio 13 poena. Po 12 su dodali Artis i Ljubičić. Kod Širokog se istakao sjajni Taljon Jamarvious Cromer koji je ubacio 27 poena.