SportNogometPobjede domaćina u Evropskoj ligi, Lulić strijelac

Pobjede domaćina u Evropskoj ligi, Lulić strijelac

Odlične utakmice mogli smo vidjeti u duelima četvrtfinala Evropske lige i na četiri utakmice postignuto je čak 14 golova. Arsenal je na Emiratesu deklasirao CSKA iz Moskve sa 4:1, a svi golovi su postignuti u prvom poluvremenu ovog meča. Golijadu je otvorio Aaron Ramsey golom za 1:0 u devetoj minitu, ali se CSKA u meč vratio samo šest minuta kasnije prekrasnim golom Golovina iz slobodnog udarca. Ipak, Topnici su do kraja poluvremena deklasirali protivnika. Dva gola je postigao Lacazette, još jedan i to spektakularan Ramsey za 4:1. Šansi je u drugom poluvremenu bilo još, ali su mreže do kraja mirovale i ostalo je 4:1. Lazio je u odličnoj utakmici na Olimpicu savladao austrijski Salzburg sa 4:2. Senad Lulić je Laziju donio prednost u osmoj minuti, Berisha je u 30. sa penala izjednačio na 1:1, što je bio rezultat prvog dijela. Nastavak meča donosi još spektakularniji meč. Parolo je u 49. minuti pogodio za novo vodstvo domaćih od 2:1, ali se gosti vraćaju u 71. minuti preko Minamina (2:2). Međutim, Nebeskoplavi do kraja golovima Andersona i Immobilea dolaze do dva gola prednosti pred revanš (4:2) i sada su u sjajnoj poziciji. Atletico je u Madridu pobijedio Sporting iz Lisabona sa 2:0. Koke je pogodio mrežu gostiju već nakon 20-ak sekundi za 1:0, a drugi gol je djelo Griezmanna u 40. minuti za konačnih 2:0. RB Leipzig je dočekao Marseille i golom Wernera ostvarili su minimalnu pobjedu od 1:0.