SportNogometPobjede Rome i Lazia, kiks Juventusa

Pobjede Rome i Lazia, kiks Juventusa

Stoti nastup Edina Džeke u dresu Rome klub iz italijanske prijestonice obilježio je na adekvatan način – pobjedom u 33. kolu Serije A. Rimska ekipa je slavila nad sastavom Genoe, za koju je, poput Džeke, svih 90 minuta odigrao drugi bh. reprezentativac, Ervin Zukanović. No, on neće po dobru pamtiti ovaj susret. Roma je povela preko Turčina Cengiza Undera u 17. minuti, a potom je Zukanović autogolom u 52. povećao vodstvo Rimljana na 2:0. Utješni gol za goste na Olimpicu djelo je Lapadule u 61. minuti. Fantastičan meč odigrali su Fiorentina i Lazio. Golovima Veretouta domaći klub u Firenci je poveo sa 2:0, da bi Lazio izjednačio preko Luisa ALberta i Caceresa na 2:2 do kraja prvog poluvremena. Zatim je Veretout zaključio svoj hat-trick za vodstvo od 3:2, ali uporni Laziali prave preokret golovima Felipea Andersona u 69. i Luisa Alberta u 73. minuti za konačnih 3:4 i pobjedu koja Nebeskoplave i dalje ostavlja na četvrtoj poziciji Serije A, koja vodi u Ligu prvaka. Senad Lulić je ušao u 72. minuti umjesto Jordana Lukakua. Neprijatno je iznenadio Juventus, samo 1:1 protiv Crotonea (Pjanić nije igrao zbog povrede), istim rezultatom okončan je i duel Torina i Milana.