SportNogometPoraz Maribora, Hajduk i Rijeka remizirali

Poraz Maribora, Hajduk i Rijeka remizirali

Glasgow Rangers je u 3. pretkolu Evropske lige na Ibrox parku savladao Maribor rezultatom 3:1. Morelos je u 6. minuti doveo Škote u vodstvo, ali je Maribor preko Bajdea poravnao u 62. minuti. Ipak, ekipa Stevena Gerrarda je do pobjede stigla u nastavku. Prvo je u 50. minuti Tavernier postigao gol iz penala, a Coulibaly je u 86. minuti postavio konačnih 3:1. Jasmin Mešanović je u igru ušao u 62. minuti. Rijeka je na gostovanju protiv norveškog Sarpsborga remizirala 1:1, a prvi su do vodstva stigli domaći preko Zachariassena u 72. minuti. Riječane je poraza spasio Gorgon sjajnim golom sedam minuta prije kraja meča. Hajduk je Poljudu odigrao bez golova protiv FCSB (nekadašnja Steaua), dok je novu blamažu doživjela Legija koja je na svom terenu poražena od Dudelangea iz Luksemburga sa 1:2.