ZDKSportPoraz rukometaša Čelika u Areni od Bosne TS iz Tešnja

Poraz rukometaša Čelika u Areni od Bosne TS iz Tešnja

Prva liga FBiH, grupa Sjever, 2.kolo. RK ČELIK – RK BOSNA TS Tešanj 24:26; ARENA „Husejin Smajlović“ u Zenici; ; 08.10.2017.godine; Početak: u 16,30 sati; Gledalaca: oko 100. Sudije: Jasmin Mulahasanović i Ivan Širić, delegat Nermin Salkanović (Zenica)

U utakmici 2. kola rukometne Prve lige FBiH, grupa Sjever, sezona 2017/2018, igrali su zenički RK Čelik i ekipa RK Bosna TS iz Tešnja. Utakmica je završena rezultatom 24:26 (14:13) za Bosnu TS.

Sastavi ekipa

Čelik: Harun Hodžić, Jasmin Omerović 3, Miđan Šečibović, Edhem Grabus 2, Mustafa Babić 1, Adnan Sumbuljević 4, Adi Pašalić 1, Faris Mrako, Omer Suljić 1, Kenan Biogradlija 1, Ekrem Kobilica 1, Ahmed Oruč 9, Almir Rekanović, Adnan Begagić 1, Mateo Brekl. (Trener Seldin Rizvanović);

Bosna TS: Josić, Okić, Martinović, Isaković Haris, Došić, Bajović, Isaković Zlatko, Kantić, Omahić, Zilkić, Stanojević, Tucaković, Jačimović, Klis, Duđak, Kasumagić. (Trener Srebrenko Marković);

Najefikasniji kod Čelika bili su Ahmed Oruč sa 9 i Adnan Sumbuljević sa 4 gola.

Najviše golova za Bosnu TS postigli su Dario Tucaković (7), te Tarik Zilkić i Amir Došić po 5 golova.

Nakon prvog poluvremena rukometaši Čelika su vodili sa 14:13, ali su na kraju poraženi od Bosne iz Tešnja sa 24:26. Zeničani su tako sezonu u Prvoj ligi FBiH, grupa Sjever počeli s porazom.

Mlada ekipa crno-crvenih predvođena trenerom Seldinom Rizvanovićem dobro se nosila sa znantno čvršćim i iskusnijim protivnikom, ali na kraju pobjeda i bodovi su otišli za Tešanj.

Početak utakmice protekao je u boljoj igri domaće ekipe, koja je greškama gostiju iz Tešnja i brzim kontrama vodila s nekoliko golova razlike prvih 10-tak minuta. Nakon toga gosti su zaigrali mnogo bolje i čvršće u odbrani, tako da se na odmor otišlo s prednošću Čelika rezultatom 14:13.

U drugom poluvremenu Čelik je držao prednost do 40.minute, a onda su gosti preokrenuli rezultat u svoju korist i u 40.minuti već je bilo 17:20. Šest golova prednosti gosti iz Tešnja imali su u 46.minuti, što je bila i najveća prednost Bosne. Bosna je igrala veoma čvrsto i agresivno u odbrani, a mladi igrači Čelika sve su više griješili, tako da se moglo nagovjestiti da će na kraju bodovi otići za Tešanj.

Pokušali su Zeničani u finišu da izjednače rezultat, ali kada su došli na dva gola zaostatka 21:23, te imali napad u svoju korist napravili su grešku i dozvolili Bosni da lako postigne gol, što je na kraju i odlučilo.

Konačni rezultat utakmice Čelik-Bosna TS Tešanj 24:26 (14:13).

Sve u svemu zaslužena pobjeda gostiju iz Tešnja, što su istakli i treneri obje ekipe nakon utakmice.

Nakon svih turbulencija i neizvjesnosti oko početka takmičenja, zahvaljujući prije svega odlučnosti i istrajnosti nekoliko ljubitelja ovog sporta koji nisu dozvolili da se rukometni klub “Čelik”, za sada, ugasi, Zeničani su počeli ovo prvenstvo.