SportDržavni TimPoraz ženske fudbalske reprezentacije BiH od Engleske u Zenici

Poraz ženske fudbalske reprezentacije BiH od Engleske u Zenici

Ženska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine zabilježila je poraz rezultatom 0:2 od Engleske. Meč kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo pripao je favorizovanim Engleskinjama koje su, uz dosta problema, slavile protiv našeg ženskog tima. U prvom poluvremenu nije bilo golova, pa se na odmor otišlo rezultatom 0:0. U tom dijelu igre Engleska je bila nešto bolji rival, ali su izabranice Samire Hurem pružile veoma dobar otpor. No, u drugom dijelu Engleskinje su došle do dva gola i pobjede. Toni Duggan je dovela Englesku u vodstvo u 56. minuti, a onda je članica Seattlea, Jodie Taylor, u posljednjoj minuti realizovala jedanaesterac za sigurnu pobjedu. Nakon petog kola Engleska je na vrhu sa 13 bodova, dok je BiH na četvrtom mjestu sa tri osvojena boda.