Lokalne TemeSportPotop Bosne u derbiju kola: Sloga SH - Bosna 6:1 (2:1)

Potop Bosne u derbiju kola: Sloga SH – Bosna 6:1 (2:1)

Nogometaši Bosne zabilježili su danas u Siminom hanu prvi poraz u sezoni od ekipe domaće Sloge. Posebno teško pada katastrofalan rezultat i čak šest primljenih pogodaka.

Loše je počelo po Bosnu, jer je Bekan po loptu u mrežu morao već u drugoj minuti nakon pogotka Stokića. U 12. minuti novi problemi i isključenje Ćubare, da bi domaći do 2:0 stigli u 31.minuti golom Stokića. Nadu Bosni donio je Mujić u 42.minuti, a rezultatom 2:1 za domaće se otišlo na pauzu. Drugo poluvrijeme domaći koriste igrača manje kod Bosne. U 59.minuti za 3:1 pogađa Ibrahimović, da bi tri minute kasnije bilo već 4:1, strijelac je Musić. Nastavili su domaći sa ofanzivom na gol Bosne, da bi Musić drugim golom u 75.minuti povećao na 5:1. I kada se činilo da je pet golova u mreži Bosne dovoljno domaćim igračima, u 89.minuti i Ibrahimović postiže svoj drugi pogodak za konačnih 6:1 i pravu katastrofu Bosne.

Prvim ovosezonskim porazom Bosna je ostala na petoj poziciji sa 16 osvojenih bodova, dok je ekipa Sloge izbila na prvo mjesto uz 21 osvojeni bod. U narednom kolu u Visoko stiže ekipa Metalleghea koja do sada ima 10 osvojenih bodova i zauzima 12.mjesto na prvoligaškoj tablici.