SportNogometPrva pobjeda Leipziga nad Bayernom u Bundesligi

Prva pobjeda Leipziga nad Bayernom u Bundesligi

Fudbaleri Leipziga pobijedili su večeras na svom terenu Bayern iz Minhena sa 2:1, u utakmici 27. kola Bundeslige, i nanijeli mu tako tek treći poraz u sezoni.

Šampion Njemačke poveo je u 12. minutu golom S. Wagnera, a izjednačio je N. Keita u 35. minutu. Prvu pobjedu Leipzigu nad Bayernom u historiji Bundeslige donio je T. Werner golom u 53. minutu.

Bayern je prvi na tabeli sa 66 bodova i titulu bi mogao da odbrani u narednoj utakmici, u velikom derbiju protiv Borussije iz Dortmunda.

Leipzig zauzima šesto mjesto na tabeli sa 43 boda.