ZDKSportPrva pobjeda rukometaša Čelika u ovom prvenstvu

Prva pobjeda rukometaša Čelika u ovom prvenstvu

Prva liga FBiH, grupa Sjever, 6.kolo. RK ČELIK – RK KONJUH II 34:18; Sportska dvorana na Bilmišću u Zenici; Početak: u 20,00 sati; Gledalaca: oko 300. Sudije: Benjamin Šahinović (Maglaj) i Nedim Šehić (Zenica), delegat Nermin Salkanović (Zenica).

U utakmici 6. kola rukometne Prve lige FBiH, grupa Sjever, sezona 2017/2018,  igrali su zenički RK Čelik i ekipa RK Konjuh iz Živinica. Utakmica je završena  rezultatom 34:18 (20:7) za Čelik.

Najefikasniji kod Čelika: Ahmed Oruč 5 i Jasmin Omerović 4 gola.

Najviše golova za Konjuh II postigli su: Filip Filipović i Nadir Kurić po 4 gola.

Sedmerci: Čelik 1 (0), Konjuh II 3 (2); Isključenja: Čelik 4 minuta, Konjuh II  8 minuta;

Sastavi ekipa, strijelci:

Čelik: Harun Hodžić, Jasmin Omerović 4, Miđan Šečibović, Edhem Grabus 2, Edvin Begović 2, Adnan Sumbuljević 2, Adi Pašalić 1, Faris Mrako 3, Muhamed Ajanović 3, Kenan Biogradlija 3, Ekrem Kobilica 3, Aldin Begagić 3,  Ahmed Oruč 5, Adnan Begagić 1, Muamer Kaljić, Danijel Jurić 2. (Trener Seldin Rizvanović);

Konjuh II: Bečić, Marčeta, Siočić Bakir, Filipović 4, Siočić Haris 2,  Rizvić Muris 2, Rizvić Ermin 2, Kamenjaković 1, Ahmetović, Klopić, Časurović 2, Begić, Zahirović, Siočić Ismar 1, Kudić 4, Siočić Ajdin. (Trener Rizah Memišević);

Utakmica je bila i humanitarnog karaktera za pomoć u liječenju nekadašnjeg igrača Čelika Zemira Imamovića, koji treba na hitnu transplataciju bubrega u Tursku. Kako je najavljeno, sav prihod od ulaznica, službenih lica, delegata i lica koja će pratiti utakmicu, tehničkog osoblja ide u humanitarne svrhe.

Mlada ekipa crno-crvenih predvođena trenerom Seldinom Rizvanovićem pružila je dobru igru i ostvarila prvu pobjedu u ovom prvenstvu, te je bod u Žepču iz prošlog kola dobio na težini.

Početni udarac na utakmici izveo je Zemir Imamović, a prisutni su aplauzom nagradili ovaj potez.

Zeničani su u ovaj duel ušli pojačani dvojicom povratnika Aldinom Begagićem i Edvinom Begovićem, čije  iskustvo će dosta značiti ekipi u nastavku sezone. Čelik je u utakmicu ušao veoma odlučno i efikasno, kako bi konačno upisali i prvi trijumf u sezoni. Mlada ekipa iz Živinica nije uspjela parirati nešto starijim domaćinima, koji su nemilosrdno punili gol gostiju. Na kraju prvog poluvremena bilo je 20:7 za ekipu Čelika. U drugom poluvremenu trener domaćih, Seldin Rizvanović dao je priliku i ostalim rukometašima, tako da je do kraja utakmice bilo samo pitanje s kojim rezultatom će utakmica završiti. Konačnih 34:18 za ekipu Čelika realan je odnos snaga na terenu u ovoj utakmici.

U izjavama nakon utakmice treneri Memišević i Rizvanović su konstatovali zasluženu pobjedu Čelika, a trener Rizvanović nam je rekao da je obavješten da je humanitarna akcija završila veoma uspješno.

U narednom kolu rukometaši Čelika ide u goste ekipi Sana 7 iz Sanskog Mosta.