SportNogometPrve utakmice osmine finala Evropske lige

Prve utakmice osmine finala Evropske lige

Odigrane su prve utakmice osmine finala Evropske lige u nogometu. Ekipa Borussie je slavila ubjedljivu pobjedu (3:0) pred revanš na White Hart Laneu protiv Tottenham Hotspursa. Domaće je u vodstvo doveo Aubameyang poslije pola sata igre čime je postavljen rezultat prvog dijela.
U nastavku je Reus postigao još dva gola i tako praktički doveo Milionere na prag plasmana u četvrtfinale Evropske lige.
Ukrajinski Shakhtar je slavio (3:1) nad Anderlechtom. Domaći su u prvih pola sata postigli dva gola, preko Taisona i Kuchera da bi utješni pogodak za goste djelo Acheamponga u 68. minuti utakmice. Ipak, domaći do kraja utakmice preko Eduarda u 79. minuti postižu još jedan pogodak i sa odličnom prednosti odlaze na revanš u Belgiju.
Izuzetno zanimljivo je bilo u Istanbulu gdje je domaći Fenerbahce došao do pobjede (1:0) protiv Brage golom Mehmeta Topala iz 82. minute susreta dok u duelu između Basela i Seville nije bilo pogodaka, a možemo dodati da je Sevilla igrala sa igračem manje od 87. minute susreta budući da je Steven N'Zonzi dobio drugi žuti odnosno crveni karton. Athletic Bilbao je na svom terenu golom Raula Garcije iz 20. minute utakmice slavio protiv rivala iz španske Primere, ekipe Valencije.
U velikom engleskom derbiju, Liverpool je slavio (2:0) protiv Manchester Uniteda golovima Sturridgea i Firmina, a isti rezultat je bio i u duelu između Villarreala i Leverkusena gdje je Bakambu donio trijumf Žutoj podmornici.
Meč između Sparte i Lazija je okončan bez pobjednika, bilo je 1:1. Strijelci su bili Frydek za domaće, te Parolo za goste.

Dortmund-Tottenham 3:0 (Aubameyang 30’, Reus 61’, 70’)
Basel-Sevilla 0:0
Fenerbahce-Braga 1:0 (Topal 82’)
Shakhtar-Anderlecht 3:1 (Taison 21’, Kucher 24’, Eduardo 79’; Acheampong 68’)

Athletic Bilbao-Valencia 1:0 (Raul Garcia 20’)
Liverpool-Manchester United 2:0 (Sturridge (p) 20’, Firmino 73’)
Sparta-Lazio 1:1 (Frydek 13’; Parolo 38’)
Villarreal-Leverkusen 2:0 (Bakambu 4’, 56’)