SportNogometPSG i u Kupu uvjerljiv protiv Marseillea

PSG i u Kupu uvjerljiv protiv Marseillea

Nakon što je PSG u nedjelju u meču Ligue 1 sa 3:0 na svom stadionu savladao Marseille, Parižani su i večeras savladali velike rivale identičnim rezultatom, s tim što se ovaj put radilo o četvrtfinalnoj utakmici Kupa Francuske. Za razliku od susreta od prije nekoliko dana kada je Marseille, uprkos ubjedljivom porazu, uspio stvoriti veliki broj izglednih prilika, danas je PSG državo potpunu kontrolu nad utakmicom i lagano došao do plasmana u polufinale Kupa Francuske. Puno bolji su domaći bili od samog početka susreta, te su u prvom poluvremenu propustili nekoliko dobrih prilika. Odlične šanse su propustili Berchiche i Di Maria, ali onda Argentinac u sudijskoj nadoknadi prvog dijela postiže lijep pogodak i dovodi PSG u prednost od 1:0. Tek što je počeo nastavak Di Maria se ponovo upisao u strijelce. Igrala se 48. minuta kada je Berchiche ubacio, odbrana Marseillea slabo intervenisala, a Di Maria pogodio za 2:0. Mogao je Marseille smanjiti zaostatak pet minuta kasnije, ali je Thauvin ipak bio zamalo neprecizan iz slobodnog udarca. Stvorili su domaći i u nastavku još nekoliko dobrih šansi, a konačnih 3:0 je postavio Edinson Cavani u 81. minuti na asistenciju Juliana Draxlera.