SportNogometPSG još jednom deklasirao Celtic, poraz Man.Uniteda

PSG još jednom deklasirao Celtic, poraz Man.Uniteda

Sinoć su u grupama A i B fudbalske Lige prvaka odigrane utakmice petog kola grupne faze, tako da smo dobili još dva putnika u osminu finala. Crveni đavoli su dugo imali rezultat koji im garantuje plasman u osminu finala, ali je to sve neutralizovao Lang golom u samom finišu susreta. Bio je to duel sa mnogo prilika, a ekipe su se smjenjivale u napadima. Rojo je u finišu prvog dijela pogodio prečku za goste, a Oberlin je bio najbliži pogotku za United, no nije bio precizan deset minuta prije kraja. Ostalo je 1:0. Parižani su nastavili sa spektakularnim igrama i visokim pobjedama ove sezone u Ligi prvaka. Gosti iz Škotske su već u prvoj minuti došli do vodstva preko Mousse Dembelea, ali je to bilo sve za slavni škotski klub. Već do poluvremena PSG je imao čak tri gola prednosti, nakon što su članovi fantastičnog trojca u napadu postigli po pogodak, s tim što je Neymar to učinio dvaput. Do kraja su pogađali Marco Veratti i Dani Alves, kao i još jednom Cavani, za veliki trijumf domaćeg tima. I Bayern je bio uspješan. Bavarci su do treće uzastopne pobjede u Ligi prvaka došli na gostovanju Anderlechtu, gdje su dva puta imali vodstvo, tako da je gol Corentina Tolissoa iz 77. minute bio presudan. Prethodno su pogađali Robert Lewandowski za goste, a Sofiane Hanni za Belgijance. Tako su Bavarci stigli do 12 bodova i imat će priliku da se izjednače sa PSG-om po broju bodova u posljednjem kolu, ukoliko dođu do eventualne pobjede na Allianz Areni.