SportNogometPSG zabio pet komada Celticu, Manchester United i Bayern sigurni kod kuće

PSG zabio pet komada Celticu, Manchester United i Bayern sigurni kod kuće

• Grupa A

Manchester United – Basel 3:0

Crveni đavoli su u novu sezonu krenuli sigurnom pobjedom. Vocdeći pogodak za United postigao je Fellaini glavom nakon Yongovog ubačaja sa desne strane. Fellaini je u igru ušao u 19. minuti kada je zamijenio povrijeđenog Pogbu. Na 2:0 povisio je Lukaku, također glavom, nakon Blindovog ubačaja sa lijeve strane. Konačnih 3:0 postavio je rezervista Rashford u 84. minuti.

Benfica – CSKA 1:2

Benfica i CSKA su na Da Luzu odigrali odličan susret, a slavili su gosti nakon preokreta rezultatom 2:1. Domaćin je poveo u 50. minuti preko Seferovića, a gosti su izjednačili iz penala 13 minuta kasnije kada je sa bijele tačke pogodio Vitinho. Tri boda moskovskoj ekipi donio je rezervista Žamaletdinov u 71. minuti nakon samo četiri minute provedene na terenu.

Tabela grupe A:

• Grupa B

Celtic – PSG 0:5

Parižani su bez problema prošli prvu prepreku ove sezone. Neymar je u 19. minuti načeo mrežu domaće ekipe, a potom je u 34. asistirao Mbappeu za 2:0. Potom je u 40. minuti Jozo Šimunović napravio penal, kojeg je u pogodak pretvorio Cavani. Lustig je u 83. minuti zatresao vlastitu mrežu za 4:0, a Cavani je svoj drugi pogodak za krajnji rezultat meča postigao u 85. minuti.

Bayern – Anderlecht 3:0

Bayern je, kao što se i očekivalo, savladao Anderlecht u Minhenu. Kums je u 11. minuti napravio penal i dobio direktan crveni karton, a siguran realizator najstrožije kazne bio je Lewandowski. Bavarci su udvostručili prednost u 65. minuti kada je pogodio Alcantara. Konačnih 3:0 postavio je Kimmich u 90+1. minuti susreta.