SportNogometRadnik slavio protiv Sarajeva

Radnik slavio protiv Sarajeva

U pretposljednjem duelu prvog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Radnik je savladao ekipu Sarajeva rezultatom 2:1. Gradski stadion u Bijeljini ugostio je jedan od derbija ovog, prvog kola Premijer lige BiH, a gledaoci su vidjeli prilično dobru predstavu i nekoliko lijepih poteza i akcija na obje strane.Sarajevo je na startu utakmice kontrolisalo posjed lopte, ali je nešto konkretniji bio Radnik koji je stvorio prvu opasnost pred golom gostiju, a Hadžić nije bio dovoljno koncentrisan kako bi pogodio pored istrčalog Pavlovića.

Dok je Sarajevo na početku utakmice kontrolisalo loptu, domaći su prijetili iz kontri. Konkretnija igra u prvom dijelu isplatila se u 27. minuti kada je Nedim Mekić divno pogodio udarcem sa distance u nebranjeni dio mreže Bordo tima.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 1:0, a u nastavku su izabranici Husrefa Musemića zaigrali nešto bolje i konkretnije, pa je to donijelo i rezultat. Interesantna je i činjenica da je u razmaku od 46. do 54. minute Musemić iskoristio sve tri izmjene. Prvu ozbiljniju priliku Sarajevo je imalo u 57. minuti, kada je Mersudin Ahmetović pokušao, ali je odbrana učinila svoj dio posla. U nastavku pokušava i Krste Velkoski, ali šut nije bio dobar. Inicijativa se isplatila dvadesetak minuta prije kraja. Šišić je ubacio, a Handžić glavom pogodio za poravnanje gostiju. Isti igrač je mogao kreirati preokret za samo tri minute, ali je bio neprecizan. Do kraja su domaći ponovo bili konkretniji i to se isplatilo. Prvo je Franić pogodio stativu, a onda je Đelmić minut prije isteka regularnog dijela donio vodstvo Bijeljincima. To je bilo dovoljno za veliki trijumf na startu prvenstva.