SportNogometRaffael donio Borussiji M'gladbach pobjedu protiv Stuttgarta

Raffael donio Borussiji M'gladbach pobjedu protiv Stuttgarta

Prvu veliku šansu na utakmici imali su gosti već u šestoj minuti kada je neprecizan bio Terodde, dok mu je uzvratio istom mjerom Raffael s druge strane.

U otvorenom prvom poluvremenu viđena je još po jedna dobra prilika na obje strane, a do gola nisu mogli Stindl i Mangala.

I u nastavku je Stuttgart krenuo ofanzivno. Novi promašaj upisao je Terodde, a kazna je stigla u 57. minuti kada Raffael dovodi Borussiju u vodstvo nakon asistencije Elvedija.

Ponovo Stuttrgart ne dolazi do gola kada se u šanci našao Aogo pa tri minute kasnije pravi penal, kojeg u gol pretvara Raffael za konačnih 2:0.

I do kraja meča Stuttgart je imao dvije šanse da dođe do gola. Novi veliki promašaj upisao je večeras indisponirani Terodde, a Sippel je kasnije odbranio šut Becka iz dobre pozicije.

Borussia je tako došla do prve pobjede u zadnje četiri utakmice i tako se probila na sedmo mjesto Bundeslige, dok je Stuttgart na 10. poziciji.