SportNogometReal bolji od Leganesa u zaostaloj utakmici Primere

Real bolji od Leganesa u zaostaloj utakmici Primere

Real Madrid je u zastaloj utakmici 16. kola španske LaLige ostvario pobjedu na gostovanju kod Leganesa rezultatom 1:3. Leganes je šokirao Real Madrid u šestoj minuti kada je Unai Bustinza postigao čudan pogodak glavom. Nije se dugo čekalo na izjednačenje. Kraljevski klub odigrao je sjajnu akciju u 11. minuti nakon koje je Lucas postigao gol za 1:1. Veliku priliku za goste imao je Marco Asensio u 16. minuti, da bi u 29. Real Madrid došao do potpunog preokreta. Kraljevi su izradili još ljepšu akciu, a ovaj put Casemiro je bio strijelac. Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja. Drugo poluvrijeme je bilo dosta lošije. Nije viđen veliki broj prilika. Dobru šansu imao je Claudio Beauvue za Leganes u 64. minuti, ali je Francisco Casilla odbranio njegov udarac. U 90. minuti dosuđen je penal za goste, koji je realizovao Sergio Ramos za konačnih 3:1.