Naslovnica Sport Nogomet Real pobjedio...

Real pobjedio Manchester United i osvojio evropski Superkup

14
PODIJELI
epa06132676 Isco (R) of Real Madrid scores the 2-0 against David de Gea (L) of Manchester United during the UEFA Super Cup Final Real Madrid vs Manchester United at the Philip II Arena in Skopje, the Former Yugoslav Republic of Macedonia on 08 August 2017. EPA/VASSIL DONEV

Sinoć je na stadionu Filip II u Skoplju odigrana utakmica evropskog nogometnog Superkupa u kojoj su se sastali aktuelni prvak Evrope madridski Real i osvajač Evropske lige Manchester United. Pobjedu je na kraju slavio Real rezultatom 2:1, iako je najbolji igrač ove ekipe i zvanično najbolji nogometaš svijeta Ronaldo, u igru ušao tek u samom finišu meča. Real je poveo golom Casemira u 24.minuti, mada treba reći da su suci pogriješili, jer je veznjak Madriđana bio u ofsajdu. Vodstvo Reala je udvostručio Isco u 52.minuti nakon lijepe akcije aktuelnog prvaka Evrope koji je u ovoj utakmici nadigrao Manchester United i sve što je osvajač Evropske lige uspio je postići jedan gol preko ovoljetnog pojačanja Romela Lukakua. Za Real Madrid je ovo četvrta titula osvajača evropskog Superkupa i druga uzastopna, jer su prošle godine u utakmici za ovaj trofej pobjedili Sevillu.